Яка подальша доля відділу культури і туризму Роздільнянської РДА?

Сьогодні, 29 листопада, у Роздільній відбулася зустріч працівників культури, зокрема, відділу культури та туризму РДА та КЗ “Роздільнянський районний Палац культури”, активістів Роздільнянщини із заступником голови Роздільнянської районної ради Сергієм Криловим та керівником апарату райдержадміністрації Ольгою Головко з приводу можливого скорочення відділу культури та його “приєднання” до відділу освіти.

Ольга Яковлівна пояснила, що оптимізація штату райдержадміністрації зумовлена рекомендаціями вищого керівництва держави, в тому числі Постановою КМУ №923 від 3 листопада 2019 року.

На сьогодні ситуація склалася така, що з 106 працівників РДА мають залишитися 67. Тобто, скорочення стосується не лише відділу культури. Проте громадськість та присутні на зустрічі культпрацівники відзначили, що культура – це осередок духовності народу і її з’єднання з освітою вкрай небажане, оскільки в майбутньому може призвести до занепаду культури Роздільнянщини в цілому.

Відзначимо, що заступник голови районної ради Сергій Крилов наголосив на тому, що штат районного Палацу культури не скорочується і жодного працівника комунального закладу до створення ОТГ  звільняти не планується, як і скасовувати районні програми  з підтримки культури та спорту Роздільнянського району.

Керівник апарату райдержадміністрації Ольга Головко зауважила, що функція туризму тепер належатиме до повноважень облдержадміністрації, тому відділ культури планували об’єднати з освітою, молоддю та спортом.

Аргументи влади не задовільнили присутніх і вони висунули пропозицію та рекомендацію зберегти відділ культури з фаховим керівником з можливим приєднанням до нього відділу молоді та спорту на кшталт Міністерства культури, молоді та спорту. Оскільки відповідно до ст.5 ЗУ “Про районні державні адміністрації” штат райдержадміністрації затверджує безпосередньо голова районної державної адміністрації, присутні рекомендували донести до голови РДА Наталії Бараненко позицію громадськості та культпрацівників. Штат має затверджуватися найближчим часом.

Наш кор.

Залиште свій коментар