Як зберегти тепло в оселі

Осінь – саме час готуватись до зими. А цього разу вона буде непростою. Про це відверто говорять і комунальники, і урядовці та представники місцевої влади. Тож тепло в квартирі багато в чому залежатиме від самих мешканців. 

Щоб тепло у квартирі зберігалось якнайдовше, потрібно подбати про утеплення вікон, дверей, перевірити радіатори. Утеплити також слід балкони, фасади та місця загального користування.

Відрегулюйте пластикові вікна та перевірте стан ущільнювача, за потреби замініть його. Утепліть дерев’яні вікна та замініть фурнітуру, де це потрібно. Щоб зменшити тепловтрати через скло, проклейте на нього спеціальну термоплівку. Це створить додатковий теплоізолюючий шар.

Потрібно також звернути увагу на батареї. Щоб збільшити тепловіддачу, раз на 3-4 роки їх потрібно промивати. Якщо дозволяє конструкція – встановіть терморегулятор. Це допоможе регулювати подачу теплоносія в залежності від температури. За батареєю рекомендують встановити спеціальний тепловідбивний екран. Простір перед радіаторами повинен бути вільним, щоб не перекривати тепло.

Зберегти тепло в кімнаті можна за рахунок заскленого балкону. Тоді тепле повітря не виходить назовні, а холодне, навпаки, не потрапляє всередину.

Перевірте також, в якому стані перебувають вікна та двері у місцях загального користування. Разом із сусідами подбайте про їх ремонт чи утеплення. Зверніть увагу на горище та підвал, якщо можна залатати щілини та утеплити, зробіть це.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що цей опалювальний сезон без перебільшення стане найскладнішим в історії незалежної України. Головний ризик – це терористичні акти росії проти критичної інфраструктури. Інша проблема, яка також цікавить українців, що буде з платіжками та як економити на опаленні.

Джерело: Gazeta.ua

Коментарі

Залиште свій коментар