Як у Моршині долають коронавірусну хворобу

Наразі по всій країні вкрай гостра ситуація із COVID-19. З кожним днем зростають показники захворюваності населення, ліжка у лікарнях переповнені, активно ведеться робота щодо залучення людей до вакцинації. А от у м. Моршині, що на Львівщині, станом на 26 жовтня не має жодного хворого на COVID-19, якого було б госпіталізовано до лікарні.
Як повідомляє «Укрінформ» із посиланням на міського голову Моршина Руслана Ільницького, у місті наразі є 22 хворих на коронавірус, із яких восьмеро – вакциновані.
«Станом на сьогодні в Моршині всього 22 людини мають Covid-19 [це сумарна кількість хворих станом на 26 жовтня], з них 8 вакцинованих, але жодна людина не перебуває в лікарні. Якщо влітку в нас не було жодної хворої людини, то з появою штаму “Дельта” маємо таку тенденцію. Але за увесь цей період жоден хворий не був госпіталізований. Хворіють в легкій і середній формі, тому тому лікуються вдома на самоізоляції», – розповів Руслан Ільницький.

На сьогоднішній день першою дозою вже вакцинували 75% населення, а другою – 74% .
Справа в тому, що навесні Моршин взяв участь у експерименті МОЗ із масової вакцинації для вироблення колективного імунітету. За період із 20 червня й до початку серпня у місті не фіксували жодного випадку коронавірусу.

«Експеримент вдався з різних підходів, оскільки госпіталізованих нема. І якщо говорити про економічний чинник, бо це також була наша мотивація, коли зверталися в МОЗ, то все літо і зараз в нас є відпочивальники, санаторії працюють на повну потужність. За вимогами, що є в Україні, всі працівники санаторіїв вакциновані на 90-100%, тому цей експеримент нам суттєво допоміг вийти з економічно-пандемійної кризи. В нас було виконання бюджету у квітні 50%, тепер 86-87%», – додав Руслан Ільницький.

Джерело: “Укріформ”

Залиште свій коментар