Як отримати житло учаснику бойових дій

Покрокова інструкція

На підставі Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», учасники АТО мають право на першочергове забезпечення житловою площею.

Законодавець встановив термін, з настанням якого учасники бойових дій, які дістали поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях чи при виконанні обов’язків військової служби, інваліди війни та прирівняні до них особи забезпечуються житловою площею. Він становить два роки з дня взяття на квартирний облік.

Учасник АТО може отримати житло у випадку, якщо він: забезпечений житловою площею, нижчою за встановлений рівень; проживає у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам; хворіє на тяжкі форми деяких хронічних захворювань, у зв’язку з чим не може проживати в комунальній квартирі або в одній кімнаті з членами своєї сім’ї; проживає за договором піднайму житловою приміщення в будинках державного або громадського житлового фонду чи за договором найму житловою приміщення в будинках житлово-будівельних кооперативів; проживає тривалий час за договором найму (оренди) в будинках (квартирах), що належать громадянам на праві приватної власності; проживає у гуртожитку.

Для того щоб стати на квартирний облік, слід звертатися:

  1. За місцем проживання: до виконавчого комітету районної, міської, районної в місті, селищної, сільської ради.
  2. За місцем роботи: до підприємств, установ, організацій, в яких працює учасник АТО, що ведуть житлове будівництво або беруть пайову участь у житловому будівництві.
  3. До житлової комісії військової частини — для військовослужбовців за контрактом та членів їх сімей.

Крок № 1

Звернутися до місцевих органів влади із заявою щодо взяття на квартирний облік, у якій зазначити про право першочергового одержання житлових приміщень. До заяви повинні додаватися такі документи (перелік орієнтовний): копія паспортів всіх повнолітніх членів сім’ї, які стають на квартоблік; копія свідоцтва про одруження або про розірвання шлюбу; копії свідоцтв про народження дітей; довідка про склад сім’ї; довідка з місця роботи (місце роботи, займана посада); копія посвідчення учасника бойових дій, інваліда війни; якщо хтось із членів сім’ї, який виявив бажання стати на квартирний облік, мав чи має квартиру або будинок, що належить йому на праві приватної власності, – копія правовстановлюючого документа (свідоцтво про право власності, договір купівлі-продажу, договір дарування тощо); у разі проживання у приміщенні, що не відповідає встановленим санітарним і технічним вимогам, – довідка (виписка з рішення виконавчого комітету місцевої ради) про невідповідність житлового приміщення встановленим санітарним і технічним вимогам; у разі проживання за договором піднайму житлового приміщення – копія договору піднайму між основним наймачем і піднаймачем, засвідчена в ЖЕО; у разі наявної тяжкої форми хронічного захворювання (згідно із затвердженим переліком) – оригінал медичного висновку лікарсько-консультативної комісії (ЛКК).

Крок № 2

Отримати рішення щодо взяття на квартирний облік, яке повинно бути винесене у місячний строк з дня подання особою всіх необхідних документів.

Крок № 3

Дочекатися своєї черги серед осіб, що мають право на першочергове отримання житла (не більше двох роки для учасника бойових дій, який дістав поранення, контузію або каліцтво під час участі в бойових діях).

Крок № 4

Отримати ордер на житлове приміщення. Житло надається у безстрокове користування.

Звертаємо вашу увагу, що у разі неотримання житла, ви маєте право на грошову компенсацію, за належні для отримання житлові приміщення у розмірі, що встановлює КМУ.

Докладнішу інформацію про пільги учасникам бойових дій можна дізнатися у Роздільнянському місцевому центрі з надання вторинної правової допомоги за адресою: м. Роздільна, вул. Незалежності (Свердлова), 2. Тел.: (04853) 5-04-43, 5-03-66. E-mail: rozdilna.odesa@legalaid.gov.ua.

Роздільнянський місцевий центр з надання вторинної правової допомоги.

Залиште свій коментар