Як отримати безоплатні ліки для лікування розладів психіки

Рівень споживання антидепресантів в Україні у 2022 році сягнув піка і має тенденцією до зростання. На безрецептурні заспокійливі засоби українці щомісяця витрачають близько 300 млн грн*, часто на недоказові, із сумнівною ефективністю препарати. Натомість держава пропонує не тільки безоплатну допомогу спеціалістів, які можуть запропонувати методики, що дозволять покращити психічне здоровʼя без застосування медикаментів, а й “Доступні ліки”.
🧐✍ Наразі в програмі реімбурсації “Доступні ліки” передбачено 66 препаратів, які призначаються у разі розладів психіки та поведінки, а також за епілепсії. Як їх отримати?
① У разі розладів психіки зверніться до сімейного чи лікуючого лікаря або психіатра, а за епілепсії – до невролога або психіатра.
② Лікар створить план лікування в Електронній системі охорони здоров’я та на його основі випише перший рецепт.
③ За наступними рецептами можна звертатися до сімейного лікаря, терапевта або педіатра – він випише рецепт на основі плану лікування, які склав лікар-спеціаліст.
❗ Нині 1 016 субʼєктів господарювання і 12 543 точки відпуску мають договір за програмою реімбурсації на препарати з лікування розладів психіки та поведінки, а також епілепсії. З рецептом можна звернутися в будь-який з них, незалежно від місця реєстрації. Впізнати таку аптеку серед інших можна за наліпкою «Доступні ліки» або знайти одним із наступних способів:
через сайт НСЗУ: https://bit.ly/3ZtnQqv
☛ зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
☛ через чат-бот Спитай Гриця
ℹ Нагадаємо, з 1 липня повертається норма відшкодування лікарських засобів за програмою реімбурсації “Доступні ліки” лише за електронним рецептом.
* За даними аудиту ресурсів системи надання послуг у сфері психічного здоров’я, проведеного у межах роботи над Всеукраїнською програмою ментального здоров’я Ти як? за ініціативою Олени Зеленської.

Залиште свій коментар