Як отець Юліус (Хабиняк) допомагав евакуюватися херсонцям

6 червня, коли стало відомо про підрив окупантами дамби Каховської ГЕС, було створено штаб з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації. Не чекаючи ні хвилини, на допомогу з евакуації населення з підтоплених територій вирушив й роздільнянець, настоятель Римо-Католицького храму Божого Милосердя, отець Юліус (Хабиняк).  До цього отець Юліус мав парафію у м. Таврійськ Херсонської області, де служив 7 років. У перший ж день повномасштабного вторгнення російських військ, він теж поїхав на допомогу своїм знайомим та родичам, доправивши їх у безпечніше місце.  Не залишився осторонь й цього разу, адже Херсонщина стала рідною для святого отця, який переймається проблемами місцевих та допомагає у скрутну годину. Про те, що побачив на власні очі отець Юліус у перші дні підтоплення на Херсонщині, читайте у матеріалі.

https://youtu.be/Y-ZP4fontE8

–       З самого ранку, окрім того, що було підтоплено значну територію Херсонщини, російські військові почали обстрілювати місця евакуації населення. Це додавало труднощів під час порятунку людей. Та коли підійшла вода, а виходить так, що лівий берег Дніпра нижчий за правий, то окупантів почало перших заливати і вони були змушені відійти у більш безпечні місця і їм було вже складно обстрілювати Херсон. Це дало змогу евакуювати чималу кількість людей. Влада навіть організувала евакуаційний потяг, однак місцеві неохоче до нього йшли, адже боялися скупчення та можливих обстрілів з боку окупантів. І тут на допомогу прийшли волонтери, які поступово забирали охочих виїхати на власному транспорті. Деякі люди в Херсоні думали, що вони переживуть стихію, не виїжджаючи з міста. Однак, як виявилось, не всі розрахували масштаби підтоплення та можливі їхні наслідки. Проте, вночі, коли прийшла основна маса води, що супроводжувалося сильним гулом, люди зрозуміли, що не переживуть такого потопу вдома. Для евакуації населення підключилися всі служби: рятівники, військові, поліція, волонтери і почали масово вивозити населення човнами, машинами тощо до безпечніших місць на Херсонщині, у Миколаївській та Одеській областях. Водночас, місцеві мешканці не полишають надію, що через тиждень-два зможуть повернутися додому. Але є й такі, які розуміють, що повертатися буде нікуди. Серед таких одна сімейна пара, яка під час евакуації бачила, як потік води повністю зруйнував будинок. Це дуже страшно, адже катастрофа неймовірних масштабів, – поділився враженнями отець Юліус.

Як зазначив настоятель Римо-Католицького храму Божого Милосердя, вразила відвага місцевого населення. Люди доволі спокійно, без паніки, з холодним розумом сприйняли наслідки надзвичайної ситуації. «Так  моторошно, як було під час окупації, вже не буде. Щодня нам доводилося жити у постійному страху: коли, де, кого арештують, катуватимуть у підвалах тощо. Але зараз, коли Херсон було деокуповано,  вже ніякі потопи та обстріли нас не налякають», – поділився з отцем Юліусом один з мешканців Херсона.

Місцеві підтримують один одного, підлаштовуються жити в нових реаліях та вірять у якнайшвидшу перемогу нашої країни. На жаль, Херсонщині доводиться переживати та долати все нові й нові труднощі, але з такими людьми життя обов’язково налагодиться. Тож, тримаймо стрій! Все буде Україна!

Залиште свій коментар