Сергій Приходько: “Ми повинні розвиватися набагато швидше, ніж у мирний час”

Вже другий місяць поспіль наша ненька Україна боронить свою землю від злощасного ворога – російського окупанта. Основний фронт бойових дій перемістився на схід та південь країни. Це спонукає людей, які там проживають, покидати свої домівки та шукати прихисток у тих областях та районах, де наразі спокійно. Дякувати Богу, наш район саме такий. З початку війни і по 14 квітня на Роздільнянщину прибуло 1238 осіб, які отримали статус внутрішньо переміщених (ВПО). Окрім державних гарантій, а це 2 тис. грн на кожного дорослого, 3 тис. грн – на дитину та сплата за комунальні послуги у розмірі 450 грн на місяць, ВПО мають право на отримання гуманітарної допомоги. Звідки вона надходить та як розподіляється у нашому районі, ми розпитали у голови Роздільнянської районної військової адміністрації Сергія Приходька. Наводимо головні тези з інтерв’ю.

Джерела надходження гуманітарної допомоги

  • Централізоване постачання (акумулюється та розподіляється районною військовою адміністрацією):
    • за сприянням Одеської обласної військової адміністрації;
    • за благодійними внесками місцевого населення, підприємців, фермерів тощо.
  • Індивідуальне постачання (акумулюється та розподіляється на власний розсуд тими особами, хто сприяв у доставці гуманітарки).

Куди розподіляється гуманітарна допомога, яка надійшла  централізовано:

  • на логістичний центр для формування та накопичення товарів першої необхідності на складах запасів по кожній з територіальних громад району (резерв);
  • на гуманітарний склад для формування та накопичення товарів, що надійшли з гуманітарної допомоги для забезпечення потреб внутрішньо переміщених осіб та військових.

С. Приходько: «Формування логістичного центру дає нам змогу передбачити місячний запас продуктів харчування найпершої необхідності (борошно, крупи, олія, консервація). Цей запас зберігається на складах у кожній з громад та є недоторканим (використовуватиметься лише у разі, не дай Боже, загострення ситуації в районі).

 

 

 

 

 

 

Що треба знати внутрішньо переміщеним особам

Гуманітарна допомога ВПО надається після оформлення відповідних документів. Для цього необхідно:

  • стати на облік як внутрішньо переміщена особа та отримати відповідну довідку у ЦНАП;
  • або зарєєструватись через програмні засоби Порталу «Дія».
  • подати заяву на отримання допомоги на проживання та гуманітарної допомоги (соціальні служби при громадах);

Для прикладу. Для отримання статусу ВПО на території Роздільнянської міської територіальній громади громадянин повинен особисто звернутись до ЦНАПу за адресою: м. Роздільна, вул. Шевченка, 85. При собі мати документи, які підтверджують особу (паспорт, свідоцтво про народження, пенсійне посвідчення тощо). Для того, щоб стати на облік у громаді, необхідно звернутися до відділу соціальної політики Роздільнянської міської ради за адресою: м. Роздільна, вул. Європейська 37-А, каб. 17 (телефон для довідок: 099-513-04-64). Неповнолітня дитина має право самостійно звернутися за призначенням допомоги. Заяву про виплату допомоги малолітній дитині, яка прибула без супроводження законного представника, може подавати від її імені родич (баба, дід, прабаба, прадід, повнолітні брат або сестра, тітка, дядько) або вітчим, мачуха, у яких перебуває дитина.


Читайте також: Внутрішньо переміщені особи: що треба знати


Як формується гуманітарна допомога для ВПО та що входить до її переліку

– Залежно від того, які товари є в наявності на гуманітарних складах на той момент, коли звернулися внутрішньо переміщені особи, формується для них пакунок. Тобто, однакового затвердженого переліку продуктів (стандартного пакету) для надання гуманітарної допомоги переселенцям передбачити неможливо. Адже хтось зареєструвався та прийшов сьогодні, а додаткова гуманітарка надійшла завтра-післязавтра», – зазначив Сергій Миколайович.

Так, товари можуть бути різних марок та країн походження, але основний наявний їх перелік надається. До нього зазвичай входять: олія, крупа, сіль, цукор, макаронні вироби, консервація, чай тощо. Перевага надається тим продуктам, у яких збігає термін придатності (молоко, хлібобулочні вироби, печиво тощо). Чимало з гуманітарною допомогою надійшло товарів дитячого харчування (соки, пюре, каші), однак вони не так користуються попитом. За потреби внутрішньо переміщеним особам надаються засоби особистої гігієни: підгузки, миючі засоби тощо. Також, за необхідності, є можливість отримати речі, постільну білизну тощо.

Сергій Приходько зауважив: «На території нашого району пенсії, соціальна допомога, субсидії, пільги виплачуються. Ціни на ринках та у магазинах району наразі перевіряє обласна комісія з моніторингу, до складу якої увійшли представники Держпродспоживслужби, обласної та районної військових адміністрацій. Найближчим часом буде надано звіт щодо ціноутворення та вжиті відповідні заходи. Вважаю, що життя в Роздільнянському районі не так сильно змінилося в умовах війни, все досить спокійно, тому ніяких привидів щодо нестачі продовольства не вбачаю».

Чи очікується збільшення кількості переселенців у нашому районі?

– Так, я думаю, що збільшиться. Якщо у нас трохи більше тисячі осіб, то на півдні області їх вже понад дві. Думаю, у зв’язку з цим переселенці будуть частіше направлятися на північ. Наш район у змозі прийняти до двох тисяч осіб, а далі – буде трошки важкувато. Але – це війна і нам треба пристосовуватися до будь-яких ситуацій. Тож, ми до цього готові. Тому скільки приїде, стільки і приймемо, – наголосив голова військової адміністрації.

Посівна в Роздільнянському районі в умовах війни

Звернення голови РВА Сергія Приходька до сільгосптоваровиробників та підприємців:

На досить великій кількості земель України тривають бойові дії, зруйновано низку підприємств, які справно сплачували податки до бюджету. Водночас пенсії, пільги та інші виплати потрібно надавати. Тому я звертаюсь до підприємців, сільгосптоваровиробників, бізнесменів з проханням за можливістю розширювати своє виробництво, шукати шляхи та можливості для започаткування нового виробництва, розвивати тваринництво. Це дасть змогу наповнювати бюджет. Адже сьогодні наші військові мужньо стоять на захисті держави, обороняючи її від руського окупанта. Наша ж задача з вами – забезпечити і їх, і населення країни всім необхідним. Економіка повинна працювати, і чим вона буде міцнішою, тим буде й міцнішою наша держава.

Загальна ситуація в Роздільнянському районі

Сергій Приходько: «У нас в районі не ведуться бойові дії. Ситуація доволі спокійна. Немає передумов, щоб ми не працювали і не функціонували, як це відбувається у мирний час. Наші збройні сили нас боронять, і на мій погляд, ніяких ризиків та передумов до погіршення ситуації в районі немає. Тому ми й приймаємо внутрішньо переміщених осіб, надаємо допомогу іншим.  Враховуючи ті території, де сьогодні ведуться активні бойові дії, де люди не мають змоги працювати, засівати поля, ми з вами маємо годувати не тільки себе і область, ми маємо годувати всю країну. Ми повинні розвиватися набагато швидше, ніж у мирний час, – підсумовуючи інтерв’ю, зазначив Сергій Приходько.

Матеріал підготувала Наталія Буковська

Залиште свій коментар