“Хто в біді не кине, зайвого не запитає”

Мета свята – заохочення до діалогу між цивілізаціями, солідарності, взаєморозуміння та примирення. Найперше, таким чином в ООН намагаються на-гадати про важливість друж-би між народами і країнами для збереження миру.

Ідея святкування Міжнародного дня дружби у 2011 році виникла в організації ЮНЕСКО, що займається питаннями культури, освіти та науки. День покликаний зміцнити дружбу між народами світу, показати, що люди, їхні по -гляди, переконання, культури хоч і дуже різні, проте рівні між собою та заслуговують поваги.

А ще раніше ідея Всесвітнього дня дружби, незалежно від раси, культури, кольору шкіри чи віросповідання, була запропонована 20 липня 1958 року доктором Артеміо Брачіо під час вечері з друзями в Пуерто Пінаско, у Парагваї. Там же було створено міжнародний рух «World Friendship Crusade» і встановлено дату – 30 липня.

Д р у ж б а – о д н е з найважливіших почуттів людини, вона ж є дуже важливою та цінною. Людська дружба є найвищою формою суспільної солідарності, тобто добровільним зв’язком людей, вибірковим, заснованим на взаємній любові; щирим і міцним союзом, не зумовленим ані біологічно, ані утилітарно. Із повною відповідальністю і повагою ми можемо стверджувати, що дружба дійсно не має меж.

Ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурними традиціями і досягнень в ім’я миру та розвитку.

ТОП-10 цікавих фактів про дружбу

Факт 1. Вчені з’ясували: для того, щоб між людьми виникла дружба, досить 40 годин. А ось, щоб стати впевненим у тому, що візаві – кращий друг, буде потрібно провести разом не менше 200 годин.

Факт 2. Люди, які перебувають у хороших дружніх стосунках, менше хворіють і більше відчувають позитивних емоцій.

Факт 3. Сучасні підлітки обирають собі друзів, виходячи з трьох показників: наявність почуття гумору, чесності і доброти. При тому, що ще 20 років тому на першому місці була популярність потенційного друга серед однолітків і рівень його інтелекту.

Факт 4. Чим старшою стає людина, тим менше у неї залишається друзів. При цьому, з віком все більше цінується не кількість, а якість.

Більш дорослі люди відчувають необхідність спілкуватися зі своїми старовинними приятелями, ніж заводити дружбу з новими людьми.

Факт 5. Коли у людини з’являється друга половинка, і вона вступає у відносини, у неї автоматично «відсіюється» два друга.

Факт 6. Жінки більше потребують друзів, ніж чоловіки.

Після заміжжя жінки втрачають частину друзів і можуть відчувати дискомфорт через брак спілкування.

Факт 7. Мозок і свідомість здорової людини готовий одночасно сприймати 150 друзів.

Факт 8. Деякі тварини також можуть дружити з людьми.

Шимпанзе, коні, дельфіни та слони можуть підтримувати дружбу з людьми все життя.

Факт 9. 90 % користувачів у соціальних мережах впевнені, що дружба може існувати тільки в реальному житті.

Ф а к т 1 0 . З г і д н о і з всесвітнім опитуванням, в якому взяли участь 10 тисяч осіб з 50 найбільших міст світу, найбільш дружнім містом є Сідней.

У календарі існують свята, присвячені темі дружби.

Міжнародний день друзів відзначається 9 червня, у тре-тю неділю серпня відзначають День жіночої дружби, існує також і неофіційний День завоювання друзів, що святкується 24 листопада, а в третій тиждень травня – Тиждень давніх та нових друзів. Є навіть Міжнародний місяць дружби – лютий.

Сьогодні, у Міжнародний день дружби редакція газе-ти «Вперед» приєднується до найкращих привітань на адресу всіх наших друзів!

Бажаємо вам щастя, взаєморозуміння та міцної дружби!

Залиште свій коментар