Вшановували памʼять жертв Голодоморів

Сьогодні, 26 листопада, українці вшановували памʼять жертв Голодомору 1932-1933 років та інших штучних масових голодів 1921-1923, 1946-1947 років.


До всеукраїнських заходів долучилися і роздільнянці, керівництво району та міста, активісти ГО “Громада Роздільнянщини”, на чолі з Володимиром Василенком, поклавши символічні букети з колосків та лампадки до меморіальної плити жертвам Голодоморів.

О 16 годині пройшла акція “Запали свічку”. Кожен українець міг долучитися і засвітити вогонь у памʼять за загиблими внаслідок геноциду.


Також о 16:00 відбулася загальнонаціональна хвилина мовчання.


Жертви Голодомору обчислюються мільйонами. Інститут національної памʼяті зазначає, що страшні обставини злочину роблять неможливим встановлення точної кількості викликаних голодом смертей невинних людей, і вичерпного поіменного списку.


У 2000 спільна група науковців Інституту демографії та соціальних відносин імені Михайла Птухи Національної академії наук України і університетів США дійшли висновку, що надсмертність, спричинена Голодомором в Україні, становила понад 3,9 мільйона осіб. Втрати ненароджених оцінюють у 0,6 мільйона. Тож, сукупні демографічні втрати внаслідок Голодомору 1932–1933 років в Україні фахівці оцінюють у 4,5 мільйона людських життів.

(Фото: Роздільнянський Палац культури)

Коментарі

Залиште свій коментар