Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Щорічний радіодиктант національної єдності писали українці у різних куточках світу. Сам текст, згідно усталеної традиції, прочитав український лінгвіст Олександр Авраменко. Цьогоріч автор обрав тему – “Наші пісні”. І сам текст, до речі, був не з простих.

Одним із тих, хто писав диктант у Червоному корпусі Київського національного університету імені Тараса Шевченка, був наш Олександр Демченко:

“Цьогорічне гасло всеукраїнського радіодиктанту – “Нас багато, ми різні, нас всіх об’єднує спільна мета”. І справді, в аудиторії Київського університету Шевченка зібралася небачена досі кількість охочих узяти участь у написанні диктанту, – від школярів до міністрів. Перед початком я поспілкувався із курсантом військового інституту, який пройшов пекло війни на сході, – Олександром Балаєм. Він каже, для нього це перший такий досвід.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко, як і у минулі роки, також вирішив написати диктант.

І ось звучить голос українського педагога, лінгвіста, радіоведучого Олександра Авраменка. Він, як завше, сам готував текст, і ніхто до останнього моменту не знав, що саме автор диктуватиме, яку тему він обрав. А тема була – “Наші пісні”. Автор намагався розповісти коротку історію української пісні – від давніх часів до сучасності – до творів Руслани і Джамали.

Посол Канади в Україні Роман Ващук вперше узяв участь у диктанті. Каже, що тема йому сподобалася, однак думає, що при записанні припустився кількох помилок.

Ще перед диктантом письменник Василь Шкляр сказав мені, що для нього твір написати легше, аніж диктант. Після того, як були здані роботи, я у нього поцікавився, чи простим для нього був цьогорічний диктант.

Найбільш впевненою у своїх силах, як виявилося, була учениця 8-го класу 48 гімназії Анна Потерьогіна. Вона каже, що старанно готувалася і сподівається на гарний результат.

Актриса Ольга Сумська подала цікаву, як на мене, ідею, наступний радіодиктант провестИ на тему “Наше кіно”. Можливо, у 2018 році так і буде, а поки чекаємо на результати, що будуть відомі упродовж місяця”.

Олександр Демченко. Українське радіо.

Залиште свій коментар