Всесвітній день дитячого футболу

Щорічно 19 червня світова спільнота святкує Всесвітній день дитячого  футболу (World Children`s  Football Day). Винуватцями цього свята є найменші поціновувачі цієї  спортивної та командної гри. Мета свята – поширювати серед молодого населення планети ідею здорового способу життя, прищеплювати любов до  спорту. Також не менш важливими є проблеми, з якими стикаються діти у різних куточках світу. З допомогою цього дня організатори звертають увагу на важливість розв’язання цих проблем.

ЩО ЦЕ ЗА ДЕНЬ?

Щорічно 19 червня світова спільнота святкує Всесвітній день дитячого  футболу (World Children`s Football Day). Винуватцями цього свята є найменші поціновувачі цієї  спортивної та командної гри. Мета свята – поширювати серед молодого населення планети ідею здорового способу життя, прищеплювати любов до  спорту. Також не менш важливими є проблеми, з якими стикаються діти у різних куточках світу. З допомогою цього дня організатори звертають увагу на важливість розв’язання цих проблем.

ЯК ВИНИКЛА ІДЕЯ ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОГО ФУТБОЛУ?

Ініціаторами створення свята є представники ООН. Всесвітній день дитячого  футболу було започатковано з метою залучення дітей та підлітків до спортивних занять. У 2001 році було укладено угоду між Дитячим фондом Організації Об’єднаних Націй – ЮНІСЕФ та Федерацією національних та континентальних футбольних асоціацій (ФІФА). Під час підписання угоди також було створено всесвітній рух «Голосуйте за дітей».

УКРАЇНСЬКИЙ ДИТЯЧИЙ ФУТБОЛ І ДЮФЛ

2001 рік став знаковим в історії українського футболу, оскільки він ознаменувався початком першого чемпіонату дитячо-юнацької ліги ДЮФЛ. Цей турнір – чудовий шанс для дітей, що захоплюються футболом. А для національного  футболу – це прекрасна можливість відбору найкращих футболістів ще змалку. Згодом найкращі та найяскравіші члени ДЮФЛ можуть стати справжніми професіоналами.

Сьогодні в Дитячо-юнацькій футбольній лізі проводяться турніри вищої ліги в різних вікових категоріях. Діти віком 14 років займаються у збірних під назвою U-14, 15-ти річні юнаки у U-15, 16-ти та 17-ти річні у U-16 та у U-17 відповідно. Загалом чемпіонат дитячої ліги збирає понад 6 000 учасників віком 14-17 років. Саме від цих дітей залежить, чи буде Україна займати передові позиції  футболу у світі.

ЦІКАВА СТАТИСТИКА

На офіційному онлайн-ресурсі Української асоціації футболу зібрані цікаві статистичні дані, які свідчать про те, що в Україні у  футбольних тренуваннях та іграх беруть участь понад 330 000 дітей у віці 7-14 років. А це приблизно 45-50 000 дітей з одного року народження.

У той самий час в Нідерландах функціонує близько 4 000 футбольних клубів, до складу яких входять по декілька команд з учасниками в одній віковій категорії. А це близько 70 000 дітей футболістів.  Таким чином в Нідерландах на 100 000 населення припадає у 2-3 рази більше дітей, що займаються футболом, аніж в Україні. Так що нам ще є куди рости.

ЯК ВІДЗНАЧАТИ ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ДИТЯЧОГО ФУТБОЛУ?

Зазвичай 19 червня під час святкування Всесвітнього дня дитячого  футболу масово проводяться численні матчі між різними дитячими та юнацькими футбольними командами. У ролі організаторів змагань виступають представники УАФ, різноманітні дитячі футбольні клуби, а також дитячі організації. Розвиток дитячого  футболу є надзвичайно важливий для дітей та юнаків, а саме для розвитку їхніх фізичних та інтелектуальних здібностей. З другого боку, діти футболісти – це майбутнє українського футболу.

Джерело

Залиште свій коментар