Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Одеська область має найвищий рівень поширеності ВІЛ в Україні.

У навчальному центрі “Test & Treat AHF Ukraine” в Одесі, представники Фундації АнтиСНІД США в Україні організовують безплатне тестування на ВІЛ та інші віруси, зокрема гепатити B та C, та сифіліс. Акція проводиться напередодні Всесвітнього Дня боротьби зі СНІДом, який відзначається щорічно 1 грудня.

Усі охочі можуть здати тест безплатно та отримати результат протягом 15 хвилин. Також надається конфіденційна консультація від фахівців.  Дата: 30 листопада. Час: з 13:00 до 15:00. Місце проведення: Одеса, вул. Велика Арнаутська, 44.

За даними Центру громадського здоров’я, понад 257 тисяч людей в Україні живуть із ВІЛ, і лише близько 43% з них дізнаються про свій діагноз на ранніх стадіях.

Щодня в Україні в середньому від хвороб, пов’язаних із СНІДом, помирає 4 людини.

Війна негативно вплинула на контроль за ВІЛ-інфекцією, ускладнила доступність послуг із тестування, профілактики та лікування ВІЛ. Чи не найбільше постраждали південно-східні території України.

Так, за даними офіційної реєстрації, Одеська область сьогодні має найвищий рівень поширеності ВІЛ —  понад тисячу на 100 тисяч населення та найвищу смертність від СНІДу, – йдеться в повідомленні.  Тестування на ВІЛ – найефективніший спосіб профілактики.

Виявлення захворювання на ранніх етапах дозволяє вчасно почати антиретровірусну терапію, забезпечуючи ВІЛ-позитивним людям повноцінне життя та захист оточення. Фундація АнтиСНІД США в Україні (AHF Ukraine) активно працює над забезпеченням безплатних медичних послуг для людей, що живуть із ВІЛ. В Одесі вони відкрили клініку Test & Treat у 2017 році, де здати тести та отримати лікування можуть всі охочі.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар