Візит Президента в Одесу

Російська армія атакувала Одесу балістикою в момент візиту в місто президента України Володимира Зеленського і делегації з Греції. Удар прийшовся по морському порту, коли Зеленський мав проводити екскурсію для прем’єр-міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса.

Що відомо про удар

Першим про атаку на делегацію заявило грецьке видання Protothema. Іноземні журналісти переконані, що ціллю російських військових був кортеж саме українського президента. За їхніми даними, вибух стався об 11:43 поблизу кортежу Зеленського,  який знаходився за 150 метрів від грецької делегації.

Ми всі в порядку“, – заявив для ЗМІ державний міністр Ставрос Папаставру,  який перебуває в грецькій місії, яка була організована в умовах надзвичайної секретності і в якій, окрім прем’єр-міністра, перебувало вісім осіб та їх охорона.

Стверджується, що після вибуху зустріч Міцотакіса та Зеленського відбулася у звичайному режимі тільки із затримкою в 15 хвилин. Лідери двох країн також провели прес-конференцію, яку не транслювали у прямому ефірі з міркувань безпеки.

Враження греків

Прем’єр-міністр Греції під час виступу прокоментував ракетний удар по Одесі.

“Президент Зеленський та його штаб нам показував і пояснював значення порту. Вже наприкінці ми почули звук сирен та вибухи, які були дуже близькі від нас. Ми не встигли піти у захищене місце, це дуже вражаючий досвід“, – сказав Кіріакос Міцотакіс.

Пізніше про свої враження розповіла грецька журналістка ERT Джорджія Скіці, яка перебувала на місці події.

“Ми раптом почули сирени, нам повідомили, що був ракетний удар, на який послідували заходи протидії, але на жаль, є  загиблі”, – сказала вона.

Що сказав Зеленський

mitsotakis-Cropped.jpg

Президент України також підтвердив ракетний удар по Одесі в той момент, коли він зустрічався з головою уряду Греції.

“Ми бачили сьогодні цей удар. Я знаю, що сьогодні були жертви. Є загиблі й поранені”, – сказав Зеленський.

Він додав, що росіяни або з глузду з’їхали, або вони не контролюють, що коїть їхня терористична армія.

Також у цей день голова держави вшанував памʼять жертв російської атаки 02.03.2024.

“На місці трагедії поспілкувалися з мешканцями зруйнованого будинку. Всі жителі Одещини, квартири та будинки яких були знищені або пошкоджені ворогом – обовʼязково отримають компенсацію від держави. Тримаємо це питання на особистому контролі”, – коментує очільник Одеської облдержадміністрації Олег Кіпер.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар