Виявлено радіоактивні акваланги.

Вчора прикордонники Білгород – Дністровського загону в автомобілі громадянина Республіки Молдова виявили акваланги, радіаційний фон яких перевищував допустимі норми у 25 разів.

68-річний поціновувач підводних занурень повертався додому – в Республіку Молдова – через пункт пропуску «Градениці», що у Біляївському районі Одеської обл. Під час заїзду на територію пункту пропуску, на автівку чоловіка «Toyota Land Cruiser» молдовської реєстрації спрацювала стаціонарна система радіаційного контролю «Янтар». Прикордонники зафіксували перевищення радіаційного фону у 25 разів (значення радіаційної ідентифікації – «Радій 226»).

Під час більш детального огляду автомобіля за допомогою універсального радіометру – спектрометру, виявилося що такий підвищений радіаційний фон випромінюють акваланги, які чоловік перевозив у багажному відділенні. Громадянин Молдови навіть і не підозрював про таку небезпечність апаратів для дихання під водою.

Прикордонники взяли під контроль транспортний засіб та відвели його на небезпечну відстань від подорожуючих і службових приміщень. По даному факту було повідомлено представників Нацполіції, ДСНС та органи місцевого самоврядування.

Наразі продовжуються заходи по встановленню усіх обставин справи та передачі небезпечних предметів компетентним правоохоронним органам.

Помічник начальника Білгород – Дністровського прикордонного загону – начальник прес-служби Іван Іванчук

Залиште свій коментар