Вітаємо НАКОНЕЧНОГО Олександра Степановича зі 100-річним ювілеєм

Відважний кулеметник відзначає 100 років

Сторіччя на своєму життєвому порозі відзначає сьогодні учасник бойових дій у Другій світовій війні, поважна людина з великим трудовим і життєвим досвідом – роздільнянець

НАКОНЕЧНИЙ Олександр Степанович.

Чимало випробувань випало на долю ювіляра. Він пройшов велику життєву школу, стійко подолав найтяжчі випробування голодомору, воєнного часу, самовіддано підіймав країну з руїн.

Ось, що писав наш колега – ветеран праці Володимир Трибунський на шпальтах районної газети «Вперед» про Олександра Степановича:

«Польовий військкомат, який був розташований у Понятівці, навесні 1944 року призвав на фронт усіх юнаків з округи, кому підійшов час виконувати свій священний обов’язок із захисту Вітчизни. Разом з іншими односельцями з Велізарового пішов громити ворога і Олександр Наконечний. Декілька днів тривали навчальні заняття, а після того юнак був направлений на фронт.

Коли форсували Дністер, ворожі літаки бомбили переправу, але наші зенітники їх відігнали. А наступного дня, після артилерійської підготовки, підрозділ, у якому служив Олександр, пішов атаку. Переміщувались через кукурудзяне поле. Вийшли до села. Там на краю із залізобетонної амбразури нацисти відкрили по наших солдатах вогонь. Тут і згодився кулемет Олександра Наконечного, який допоміг подолати нацистський опір. Відважний боєць воював у складі Яссько-Кишинівського угруповання. В одному з боїв отримав поранення. На долю солдата випало форсувати Дунай, визволяти Україну, Молдову, Румунію, Болгарію».

Не часто доводиться вітати земляків зі 100-річним ювілеєм, адже таких довгожителів у нас небагато. Проте Олександр Степанович – один із них. Це те покоління, що росло в дуже непростих умовах. І це ті люди, які відбудовували після війни нашу країну, тому є прикладом для нас усіх і в своїй праці, і в ставленні до суспільства.

На жаль, підступний ворог знову зазіхнув на нашу незалежність, на нашу свободу. І вже інше покоління українців постало на боротьбу з проклятими рашистами. Та звитяга, мужність, сміливість притаманні усім поколінням нашої славної країни. І Перемога буде за нами! Все буде Україна!

Наш кор.

Залиште свій коментар