Вистояли тоді, вистоїмо і зараз

Нещодавно  Роздільна відзначила День визволення від нацистських загарбників у Другій Світовій війні. Зазвичай, у місті проводились мітинги-реквієми, збиралась вся громада та гості, аби віддати шану нашим ветеранам. Завжди участь у заходах, присвячених визволенню міста, Дню Перемоги, брав справжній козак, очолюючи  у формі з нагородами колону та уособлюючи сильний бойовий дух – Михайло Спиридонович Шуляк. Він – учасник бойових дій за Роздільну та Одеську область, гвардії козак, кулеметник 3-го ескадрону 42 гвардійського козачого кавалерійського Кубанського полку, Почесний громадянин м. Роздільна, сел. Лиманського Роздільнянського району, Біляївки, Овідіополя. Постать ветерана війни всіма пізнавана та шанована.

«Ми – ветерани війни, нас залишилось мало. Ви – наші діти, діти наших дітей, правнуки. Бережіть нашу історію, пам’ятайте та занотовуйте наші спогади, розповіді. Те, що ми пережили – це випробування смертю, дружбою, життям. Але ніщо нас не зламало і не змінило. В душі ми такі ж щирі, чуйні, людяні. Беріть з нас приклад. Будьте достойні нашої пам’яті та пам’яті загиблих», – зазначав у своїх палких промовах Михайло Спиридонович під час мітингів.

 (Фотоархів. 4 квітня 2019 року – День визволення м. Роздільна від нацистських загарбників)


Читайте також: 75-річчя визволення Роздільної від нацистських загарбників, фото


Цього року Михайло Спиридонович не зміг бути присутнім на заході через стан здоров’я. Спочатку він переніс інсульт, а потім ще й на додачу – зашпортався та отримав перелом бедра. Тому наразі вимушений відзначати цей день вдома. Однак,  про нього не забули. Щоб віддати данину поваги та шани, 7 квітня (до речі, у день визволення м. Біляївка від нацистських загарбників) Роздільнянський міській голова Валерій Шовкалюк, його заступник Сергій Крилов та делегація з Біляївки, на чолі з міським головою Михайлом Бухтіяровим привітали Михайла Спиридоновича та подякували йому за його бойові звитяги, за те, що мужньо боронив свій рідний край. Традиційно, ветерану війни вручили квіти та подарунки, а також випили бойові сто грам.

 

23 січня 2020 року Михайло Спиридонович відзначив свій ювілей з нагоди 95-річчя. Присутні гості побажали ветерану дожити до 100 років та широко відзначити таку дату у незалежній, вільній, цілісній Україні.


Читайте також: Фото дня: У Лиманському вітають ветерана з 95-річним ювілеєм


P.S. На жаль поспілкуватися з Михайлом Спиридоновичем про війну, яка знову прийшла на нашу землю, не вдалося, адже після перенесеного інсульту дещо порушилась мова. Але, впевнений погляд та міцне стискання руки нашого ветерана ніби промовляли: «Ми переможемо! Все буде Україна! Вистояли тоді, вистоїмо і зараз!».

Наталія Буковська

 

Залиште свій коментар