Виставка художників Одещини у Роздільній

Серед заходів, передбачених у рамках святкування 160-ї річниці з Дня народження міста, було відкриття виставки робіт майстрів Одеської обласної організації Національної Спілки художників. До фойє Роздільнянського палацу культури завітало керівництво громади, поціновувачі мистецтва та місцеві майстри художньої справи.

Від імені Одеської обласної організації Національної спілки художників України раді привітати вас із вашим ювілейним святом – Днем міста цією виставкою творів художників міста Одеси. Ми постаралися представити вам розмаїття видів та жанрів мистецтва, а саме: живопис олією, акрилом та гуашшю; графіку тушшю, акварель, пастель, гравюру та офорт; аплікацію, кераміку, порцеляну та мозаїку, – сказав у вітальному слові Данило Рудой, член ООО НСХУ.

 

Зі словами вдячності, подяками та сувенірними подарунками від міста до гостей з області звернувся міській голова Валерій Шовкалюк. Як зазначив Валерій Олександрович, це велика честь отримати такі подарунки від художників такого рівня та запевнив, що їх роботи знайдуть гідне місце в місцевому історико-краєзнавчому музеї.

Декілька слів про авторів робіт. З 25 авторів – 23 члени Національної спілки художників України, з яких є заслужені та народний художник України. Всі представлені роботи виконані на високому професійному рівні, вони випромінюють життєрадісність та позитив, кожна з них є індивідуальною та своєрідною.

 

 

 

 

 

 

 

Також було представлено кілька робіт таких авторів, як Ольга Шиян та Володимир Рудой. Ольга Галактіонівна Шиян – українська майстриня народної керамічної іграшки та скульптури. Її свистілки зберігаються в найвідоміших музеях України та всього світу, навіть у таких галереях як Метрополітен та Лувр. Володимир Данилович Рудой член спілки художників. Його називали, нескромно, Патріархом Одеської кераміки, тому що після Другої світової війни він допомагав відновлювати керамічне виробництво в Одеській області. Ольги Шиян та Володимира Рудого, на превеликий жаль, давно вже немає з нами, але їхні твори продовжують радувати глядача. Володимир Рудой також був автором реквізиту до багатьох фільмів. На цій виставці представлено свічник, створений для кінофільму «Мушкетери тридцять років по тому». Творчі роботи Володимира Даниловича зберігаються у приватних колекціях та музеях по всьому світу.

Крім того, в рамках заходу Данило Рудой передав вітання від голови Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України Юрія Работіна та вручив диплом «Золота строка» загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» головній редакторці газети «Вперед», депутатці міської ради Наталії Буковській.

Виставка вийшла південно-українською, яскравою, теплою і затишною. Приємною несподіванкою для громади стало те, що всі ці роботи художників, які були представлені на виставці, подаровані нашому місту, з надією, що скоро тут з’явиться художня галерея!

Залиште свій коментар