Вишиванка – національний код та оберіг

Всесвітній день вишиванки – молоде свято. Відзначати його почали лише в 2006 році, але за цей час воно стало дуже популярним, до того ж не тільки у нас, в Україні, а й за кордоном. Третій четвер травня – це день, коли кожен може показати свою приналежність до українського народу, його історії, сьогодення та майбутнього, одягнувши символічне історичне надбання нашого народу, наш національний код та оберіг – вишиванку.

Роздільнянщина долучилася до відзначення Дня вишиванки. Представники влади, підприємств, установ та організацій, одягнуті у вишиванки, пройшлися до пам’ятника Т.Г. Шевченку та зробили спільне фото на згадку.

У міському парку розташована патріотична локальна фотозона, де кожен бажаючий має змогу зробити тематичні фото на фоні  українських виробів народного вжитку. Також організована виставка робіт Тетяни Толстової, вчительки початкових класів Роздільнянського ліцею №2 «Україна в моєму серці»


До відома

Ідею провести свято у 2006 році запропонувала студентка Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

За її словами, сталося це випадково: «На перерві в університеті я зустріла свого друга Ігора, який прийшов у вишиванці на пару, і я робила це час від часу, і мої друзі робили, але ми разом ніколи не збиралися. І я запропонувала нам одночасно одягнутися у вишиванки і запросити наших найближчих друзів». Так з’явився Всесвітній день вишиванки.

Спочатку в цей день вишиванки носили всього кілька десятків студентів і викладачів, але через деякий час свято стало всеукраїнським, а потім і всесвітнім. Українська вишиванка – не просто святковий одяг. Споконвіку сорочка, вишита дружиною або мамою, вважалася потужним оберегом від нещасть: кожен стібок зберігав у собі любов і тепло душі. У кожному регіоні України є свої традиції вишивання і символізм орнаментів, але незмінно лише одне: вишиванка – це частина генетичного коду українця.

Зараз День вишиванки має особливий сенс – українці змушені відстоювати свою національну автентичність і боротися за неї, віддаючи свої життя. Свято щорічно відзначають у третій четвер травня в Україні.

Зараз, в умовах воєнного часу, в День вишиванки в Україні не проводяться марші та дефіле вишиванок, ярмарки, концерти чи інші масові заходи. Але долучитися до свята може будь-хто – потрібно просто надягти вишиванку або будь-який інший одяг з українською вишивкою.

Залиште свій коментар