Вікторія ГОРОБІЙ: «Моє покликання – дзюдо»

Дзюдо – східноазійська боротьба, яка з’явилася  в Японії понад 1000 років тому і відтоді стала популярною не тільки в цій країні, а й у всьому світі.

Дзюдо є одним із найрізноманітніших і технічно складних видів спорту. Воно вимагає не лише сили та витривалості, а й тактичного мислення, швидкості реакції та точності рухів. Завдяки цьому привертає мільйони глядачів і учасників по всьому світу. Має безліч федерацій та асоціацій, які організовують змагання на міжнародному рівні. Також дзюдо представлено на Олімпійських іграх та інших міжнародних змаганнях.

Наша розповідь – про Вікторію Горобій, яка вже понад 20 років працює тренеркою з дзюдо Роздільнянської ДЮСШ.

– Пані Вікторіє, чому Ви обрали саме дзюдо?

– Тому що дзюдо – це сила духу, сила волі, сукупність всього: дружніх стосунків, дисципліни… Я прийшла у цей спорт у доволі дорослому віці – у 14 років. Спочатку займалась баскетболом і легкою атлетикою, а у дзюдо мене привели подружки. Спробувала, сподобалось… Велика подяка моєму тренеру Володимиру Миколайовичу Бібікову, який зумів розгледіти в мені і зародити любов саме до цього виду спорту.

– Не кожна спортсменка чи спортсмен стають тренерами. Складно було потрапити до тренерського складу?

– Ходила повз цю будівлю, яка щойно була зведена, і мріяла тут працювати. Свого часу наважилась підійти до Володимира Макаровича Замітайла. Мені не відмовили, але взяли з випробувальним терміном на один рік і ось уже понад двадцять років працюю в цій спортивній школі. Подобається колектив, подобається робота з дітьми, подобається займатися їхнім вихованням не лише як дзюдоїстів, а й як особистостей. 

– Ви виховали сотні спортсменів і спортсменок. А які їхні досягнення закарбувалися найбільше?

– Звичайно, залишилась у пам’яті моя перша чемпіонка України Анастасія Марчук. Вона вже доросла, має діток. Зараз вони виїхали за кордон.  Коли ця дитина посіла перше місце, підбігла до мене і сказала: «Віко Володимирівно, спасибі, що мене тренуєте!». Саме це стало знаковою подією. Про це я розповідаю усім своїм дітям. 

– А як змінилася ситуація з відвідуваністю після повномасштабного вторгнення, ще й ковід зачепив?

– З відвідуваністю стало дуже-дуже складно. Карантин нас вибив з колії, вважаю, не тільки нас, а й інших. Ми не тренувалися десь із пів року, але потім вирішили займатися, прийшли у зал, змагань було мало, але потихеньку все налагодилося. Дякуємо воїнам ЗСУ за можливість проводити змагання і брати у них участь, проводити тренування. Всі ми очікуємо Перемоги і повернення до мирного життя. Для дітей – це найважливіше…Вважаю, що війна закінчиться, адже ми віримо в нашу країну, ми нікуди не виїхали, ми тут і залучаємо нашу молодь до здорового способу життя, щоб вони цінили оце все: спортшколу, батьків, тренерів і, звичайно, Україну!

Пані Вікторія переконана у здобутках і перемогах своїх вихованців. Звичайно, неабияка підтримка від батьків юних спортсменів. Ксенія Лаптєва, голова батьківського комітету дзюдо Роздільнянської ДЮСШ розповідає:

– Незважаючи на ситуацію в країні, Вікторія Володимирівна возить наших дітей на змагання, щоб вони мали можливість продемонструвати свої спортивні здібності. Вона завжди підтримує своїх вихованців, надихає на нові перемоги. Вікторію Володимирівну знаю понад 9 років. Відтоді, коли привела на дзюдо старшого сина. Це наша перша і єдина тренерка. Мій син дуже задоволений, що займається цим видом спорту. Як і інші батьки,  радію за своїх дітей, які неодноразово ставали переможцями і призерами змагань різного рівня.

Олександра Стороженко свого часу 10 років займалася дзюдо у Вікторії Володимирівни. Тренерка змогла прищепити їй любов до цього виду спорту. Наразі дівчина, проживаючи в Польщі, перейняла досвід своєї наставниці Вікторії Горобій. Працює тренеркою з дзюдо і ставиться до своїх вихованців з такою ж любов’ю та повагою.

– Вікторія Володимирівна – сильна жінка, я прагну бути схожою на неї. Під час навчання у тренерки я була не впевнена в собі, але вона завжди підтримувала мене і казала, що зможу все. Це надихало на нові звершення, – зазначила Олександра.

 

– Вікторія Горобій – талановита тренерка високого класу, майстер спорту з дзюдо СРСР та України. ЇЇ вихованці багато років поспіль посідають друге місце в загальному огляді-конкурсі спортшкіл України, п’яте місце серед відділень дзюдо України. Вона любить дітей, її вихованці фізично підготовлені, морально стійкі. Вікторія Володимирівна за успіхи у вихованні підростаючого покоління та високі досягнення у спорті неодноразово була нагороджена почесними грамотами районного відділу освіти, обласного спорткомітету, обласного департаменту освіти, Міністерства освіти, – підтверджує і директор ДЮСШ  Володимир Замітайло.

Наш кор.

Залиште свій коментар