«Вікі любить пам’ятки»: виставка у Роздільній 

11-29 листопада у Роздільнянському районному народному історико-краєзнавчому музеї діє мандрівна виставка світлин-переможців фотоконкуру «Вікі любить пам’ятки» у номінаціях «Найкраще фото конкурсу» за 2017 та 2018 роки, а також фото, що перемогли у спецномінації «Єврейська спадщина». Всього на виставці представлено 26 світлин 12-х авторів – як професіоналів, так і аматорів.

Українську частину найбільшого у світі міжнародного фотоконкурсу Wiki Loves Monuments протягом останніх восьми років проводить громадська організація «Вікімедіа Україна». Мета конкурсу — отримати фотографії усіх пам’яток культурної спадщини світу під вільною ліцензією для ілюстрування ними Вікіпедії — вільної енциклопедії, яку щодня переглядають мільйони людей з усього світу.

Роздільна — вже дванадцята зупинка мандрівної виставки. Раніше нею милувалися у Києві, Старобільську, Лисичанську, Покровському, Хмельницькому, Херсоні, Миколаєві, Вінниці, Одесі, Дніпрі та Знам’янці.

З 1 по 30 вересня проходив восьмий конкурс «Вікі любить пам’ятки». Цього року за кількістю поданих світлин Україна посідає перше місце у світі. Вже зовсім скоро стануть відомі найкращі фотографії 2019 року.

На Одещині є понад 2771 об’єкт культурної спадщини, за сім років конкурсу було сфотографовано 1909 пам’ятку (68 %). У списку пам’яток є і чотири об’єкти з Роздільнянського району, усі вони мають свої конкурсні фото.

Як зазначила директор Роздільнянського народного історико-краєзнавчого музею Віра Шняга, проведення даної виставки в Роздільній стало можливим завдяки старанням вчителя історії Роздільнянської ЗОШ № 3 Артема Просянюка. Артем Олександрович розповів цікаві факти про історичні пам’ятки Роздільнянщини та відповів на питання гостей заходу. На відкритті були присутні представники культурної галузі Роздільнянщини та просто поціновувачі історичних цінностей.

Виставка буде діяти з 11 до 29 листопада 2019 року. Музей працює із понеділка по п’ятницю з 8.30 до 17.30, субота та неділя — вихідні. Приходьте та запрошуйте друзів!

Наш кор.

Залиште свій коментар