Відвідайте наш музей

В житті все трапляється вперше: вперше 5 років тому до мене в клас зайшли мої нинішні вихованці, вперше я знайомилась з ними, з їхніми родинами, з їхніми інтересами, вперше визначила для себе, як вони мало знають про все, що пов`язано з реальним життям маленької людини і вперше ми відправились на екскурсію до нашого районного історико-краєзнавчого музею, бо країна для дитини починається з рідного куточка землі, зі знання його історії, його минулого і теперішнього.

І після тієї першої нашої зустрічі з музеєм ми стали його постійними відвідувачами. Нам подобаються захоплюючі розповіді господарки музею Віри Миколаївни Шняги, людини творчої і завзятої, яка вже понад 15 років працює над поповненням музейного фонду, готує і проводить різноманітні тематичні заходи, виставки, цікаві зустрічі, збирає матеріали про наших земляків-ветеранів, їх особисті речі, проводить виховну роботу у навчальних закладах району. Експозиції музею не залишаються незмінними, вони весь час поповнюються новими матеріалами, фотодокументами та переоформлюються, згідно з сучасними тенденціями. Особливу увагу відвідувачів привертає нова експозиція до 100-річчя Української революції 1917-1921 років «Нам пора для України жити».

Систематичними стали зустрічі з ветеранами Другої світової війни, з ветеранами праці, з воїнами-інтернаціоналістами та учасниками АТО, з ліквідаторами аварії на Чорнобильській АЕС тощо. Учасниками цих зустрічей були: М.С. Шуляк, І.В. Нерознак, Н.Ю. Проніна, І.В. Олінчук, Є.Ю. Файчук, Г.С. Самсонова, М.К. Бубнов, К.М. Жеребко, М.Ф. Бабенко, А.М. Кулаков, М.П. Буткевич, Г.М. Гоцульська.

Традиційними стали виставки робіт майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, майстринь-вишивальниць та місцевих художників-аматорів. Незабутні відчуття створює виставка вишитих ікон Божої Матері «Неопалима Купина», а персональні виставки Олени Пини «Намалюю ниточкою», А.О. Кучми, Д.О. Драгомірової, Л.Л. Третяк, Р.В. Панчошенко, Н.В. Гончаренко, В.М. Калюжного не залишають байдужим жодного відвідувача музею.

Особливе враження у дітей залишила виставка робіт-інсталяцій відомого українського художника-абстракціоніста Антона Логова. Цей проект концептуального мистецтва «ВДОМА» охопив все приміщення Палацу культури і був створений спеціально для нашого міста, батьківщини художника.

На базі музею працює клуб «Майстриня», результатом роботи якого стали персональні виставки майстринь-вишивальниць К.О. Почиваліної «Струни душі» та Л.С. Попової «Вишиванка – моє життя». Виставка робіт «Мистецькі барви Роздільнянщини» одержала високу оцінку на презентації в Одеському обласному центрі української культури.

Мої вихованці через тиждень стануть одинадцятикласниками, але я сподіваюсь, що на все життя вони збережуть гордість за свій рідний край, за своїх батьків, за земляків і колись також вперше приведуть вже своїх дітей до нашого музею.

Ельвіра Посмітна, класний керівник 10-Б класу Роздільнянського НВК «школа-гімназія» № 1.

Залиште свій коментар