Відкриття Алеї пам’яті землякам-Героям у Лиманському

У Міжнародний день миру, 21 вересня, в Лиманській селищній територіальній громаді відбулося відкриття меморіальної дошки землякам-Героям, які загинули під час російсько-української війни.

Про втрати завжди говорити важко і боляче, але коли із життя ідуть зовсім молоді, то це вдвічі важче. І єдине, що може зберегти пам’ять про наших воїнів, – це меморіальні дошки як символ про тих, хто пройшов війну, хто своїми грудьми прикривав рідну землю. Цей пам’ятний знак знову і знову нагадуватиме нам про війну, про материнське та людське горе.

Мітинг з нагоди відкриття пам’ятного знаку землякам, які загинули на війні, захищаючи територіальну цілісність та незалежність рідної землі, було відкрито Державним Гімном України.

Почесне право відкрити пам’ятний знак воїнам, які виконали обов’язок перед Батьківщиною ціною власного життя, було надано Лиманському селищному голові Віктору Бакланову та волонтеркам селищної громади Марії та Соломії Величко, які неодноразово допомагали у зборі коштів своїм бойовим землякам на військові потреби.

Присутні місцеві мешканці запалили свічки пам’яті та поклали квіти до меморіальної дошки, схиливши низько голови перед пам’яттю і подвигом славних синів України. Цього дня згадали поіменно усіх загиблих у війні з рашистами. Серед них: Олександр Миколайович Монастирський, Євгеній Віталійович Раковський, Дмитро Андрійович Руссу, Амір Олександрович Ліпчак, Дмитро Володимирович Ситніков, Олег Ігорович Умальонов, Олександр Сергійович Послушний, Сергій Ігорович Петренко, Іван Віталійович Барланицький, Ігор Васильович Шокот, Олександр Іванович Книш, Руслан Геннадійович Показанов, Юрій Володимирович Осауленко, Костянтин Дмитрович Дєтков. Пам’ять про героїв і всіх безневинно загиблих в Україні вшанували хвилиною мовчання.

До учасників заходу звернувся Лиманський селищний голова Віктор Бакланов, який зазначив, що саме завдяки нашим захисникам і захисницям ми маємо можливість сьогодні мирно жити у нашому регіоні та, на жаль, як і вся Україна, маємо втрати – це полеглі воїни – жителі Лиманської громади. Наші сини, брати, чоловіки, батьки, друзі, які стали на захист України і загинули, навіки залишаться в нашій пам’яті та в наших серцях.

Важко знайти слова втіхи, неможливо загоїти біль та гіркоту від втрати рідної, близької людини, та нехай добрий, світлий спомин про наших захисників стане сильнішим за смерть і назавжди залишиться у пам’яті рідних, колег, друзів, бойових побратимів, усіх, хто знав їх, любив і шанував. Сумуємо разом із вами, низько схиляємо голови у скорботі. Герої не вмирають, вони залишаються у наших серцях! Вічна пам’ять і слава нашим героям, які захищали рідну Україну і кожного з нас.

На знак поваги від Лиманської селищної територіальної громади рідним усіх загиблих були вручені нагороди.

Панахиду за загиблими провели отець Іван Волосянський (Свято-Петро-Павлівський храм), отець Олександр Поліщук (церква Володимирівської Ікони Божої Матері), отець Євген Лазурчак (Свято-Успенська церква), отець Іван Вепрейчук (Українська Православна Свято-Покровська церква).

Посадовці, місцеві депутати та активісти говорили про нетлінну пам’ять за загиблими заради мирного майбутнього наступних поколінь українців, про об’єднання заради нашої Перемоги над рашистами, заради мирного неба над Україною.

Учні навчальних закладів громади підготували патріотичну концертну програму з піснями та віршами, присвяченими Героям війни, розчуливши усіх присутніх. Свої спортивні досягнення продемонстрували юні дзюдоїсти.

І допоки ми живі – житиме пам’ять про Героїв, які з меморіальних дощок щодня зустрічатимуть і проводжатимуть поглядом своїх земляків і нагадуватимуть кожному, що вони поклали життя, аби ми жили в мирній квітучій Україні.

А День миру для нашої держави є особливо значимим. Кожен свідомий українець мріє про як найшвидше припинення бойових дій на території України, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей.

Наш кор.

Залиште свій коментар