ВИБІР НОВОРІЧНОЇ ЯЛИНКИ

Наближаються новорічні свята, і в більшості людей уже, напевно, вирішене одне з найголовніших питань: яку ялинку ставити вдома? Можна купити живу ялинку чи сосну, можна просто прикрасити свій будинок ялиновими гілками, а можна купити або притягти з горища штучну ялинку. Але яка ялинка — жива чи штучна — найбільше допоможе створити атмосферу свята?

Критерії вибору ялинки

Ялинка — головний атрибут Нового року, без неї і свято — не свято. Вибір ялинки —  просте запитання: купуйте ту, яка найбільше сподобалася — от і все! Усе так просто тільки на перший погляд. На деякі питання все ж таки доведеться шукати відповіді. Наприклад, якій саме ялинці віддати перевагу — штучній чи живій? Не враховуючи передсвяткові клопоти, все ж не потрібно забувати про те, що ваша новорічна красуня повинна бути не тільки гарною, але і безпечною в усіх відношеннях. Адже в першу чергу — це радість для дітей.

Як вибрати ялинку

 • Враховуйте висоту стелі й розмір приміщення. Ялинка не повинна захаращувати собою всю кімнату і заважати проходу людей.
 • Якщо ви збираєтеся ставити ялинку в кут, краще взяти «однобоке» деревце.
 • За покупкою вирушайте у світлий час доби: навіть ліхтарик не допоможе вам розгледіти всі вади.
 • У свіжої ялинки гілки еластичні, а у сухої обламуються з характерним тріском. Суха ялинка почне обсипатися через 1–2 дні після установки.
 • У першу чергу визначтеся з видом дерева. При цьому варто пам’ятати, що менше за все, не скидаючи хвою, стоїть ялинка — максимум 10 днів. Це означає, що до Старого Нового року вона може і не «дожити». Сосна зберігає свіжість в середньому 12–14 днів, ялиця — 14 днів.
 • Огляньте дерево, яке вам сподобалося. Стовбур повинен бути чистим, без грибків або цвілі, а також без механічних пошкоджень. Колір хвої повинен бути природним, яскравим, а ось жовтуватий або сіруватий відтінок говорить про те, що дерево було інфіковане якоюсь хворобою. Також жовтизна властива хвої на дереві, яке було зрубане давно, а значить, прослужить вам менше.
 • Перевірте голки на «стійкість» — обережно стисніть в долоні гілку ялинки, і подивіться, чи не залишаться голки в руці. Візьміться за стовбур і злегка постукайте об землю — з дерева, яке зрубали давно, почнуть сипатися голки. Можна спробувати потерти голки в пальцях — чим менше вони пахнуть, тим сухіше дерево.
 • Куплену ялинку несіть додому верхівкою назад, щоб не зіпсувати кінці нижніх гілок. Коли будете заносити в будинок, її верхівка, навпаки, повинна бути попереду.
 • Візьміть із собою мотузок або шпагат — з їх використанням буде зручніше нести ялинку.

 

Вибираємо штучну ялинку

Штучна ялинка сьогодні стає все більш популярною. І це не тільки тому, що ми з вами стали підтримувати принципи Грінпісу. Все ж таки власні меркантильні інтереси завжди беруть верх — такий вже менталітет. На відміну від живої ялинки, штучна має кращий вигляд. Це перша причина, з якої ми вважаємо за краще «не рубати дерева».

Штучна ялинка — «багаторазова», тому, вирішивши купити саме її, ви позбудетеся однієї з головних передноворічних проблем: де взяти ялинку? До того ж ялинка багаторазового користування не вимагає постійного нагляду, не смітить, не обсипається. У цьому питанні, крім практичної, є ще й лірична сторона. Штучна ялинка буде служити довго і вам не доведеться спостерігати за швидким згасанням святкового дерева, яке буквально вчора дарувало радість і веселощі, а сьогодні його оголений кістяк уже відправляється на сміття.

Ялинкові недоліки

Великим недоліком штучної ялинки є відсутність неповторного аромату хвої та смоли. До речі, купуючи новорічну ялинку, потрібно звернути увагу на її запах — деякі з них дуже різко пахнуть. Тому варто вибирати якісну ялинку.

Вибираємо живу ялинку

Поговоримо, про живі ялинки. Чому варто віддати перевагу саме живому дереву? По-перше, тому, що це традиція. А по-друге, тому, що живі ялинки завжди різні, неповторні і завжди по-своєму унікальні. Тому можна не боятися, що ялинка сусідів або друзів буде така ж, як у вас. З іншого боку — і у вас не буде повторень з року в рік. А ще (чи не найголовніше) — ніякі аерозолі та дезодоранти для повітря не порівняти із запахом цієї ялинки! Вона пахне лісом, Новим роком і дитинством.

На щастя, сучасний ринок пропонує безліч варіантів новорічних дерев. Можна купити ялинки різних кольорів або сосну. До речі, сосна останнім часом більш популярна. Вона має більш пишний вигляд через довгі голки, довше може не обсипатися і має більш сильний запах. А ось до недоліків сосни можна віднести смолу, яка може забруднити ваш будинок. Вибираючи ялинку, зверніть увагу на її колір і запах. Якщо ялинка свіжа, вона буде мати дуже насичений зелений колір і дуже пахнути. Таким чином простояти в теплому приміщенні таке дерево може практично всі свята.

Як продовжити життя ялинки

Для того, щоб ялинка простояла довше, намагайтеся не перевантажувати її іграшками і прикрасами (особливо небажані важкі прикраси). Не варто розміщувати лісову красуню біля батареї — тоді її гілки швидко висохнуть і почнуть обсипатися. Якщо ж за розмірами кімнати цього не уникнути, то намагайтеся поставити поруч з нагрівальними приладами широке блюдо (або інший посуд з відкритою поверхнею) з водою, яка буде випаровуватися і додавати вологості приміщенню.

Для ялинки повинні бути підготовлені спеціальна підставка і ємність з водою. Перш ніж опустити туди стовбур, його необхідно злегка підрізати, звільнити від кори на 7–10 см і розщепити. Вода обов’язково повинна покривати стовбур вище зрізаної кори — перевіряти це потрібно регулярно.

Щоб ялинка простояла не менше двох тижнів без осипання, додайте у воду один із засобів:

 • Чайна ложка добрива (краще городнє, але підійде і для домашніх квітів);
 • Чайна ложка гліцерину (можна придбати в аптеці);
 • Чайна ложка цукру, щіпка солі і таблетка аспірину.

Будь-який із цих засобів дозволить вам зберегти свіжість ялинки до самого старого Нового року.

Гідна альтернатива

Якщо вас не влаштовує ані перший, ні другий варіанти — є третій. Буквально кілька років тому з’явилася нова послуга — продаж ялинок у горщиках. Справжнє живе дерево буде радувати вас до самої весни кольором, запахом і декором. А потім ялинку можна висадити в ґрунт.

А взагалі яку ялинку вибирати — залежить тільки від нас, наших смаків і переваг. Жива чи штучна — вона завжди принесе радість і веселощі в дім.

Залиште свій коментар