ВЕТЕРАНИ З І АБО II ГРУПОЮ ІНВАЛІДНОСТІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ 16 ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ ДОПОМОГИ

З 22 березня стартував другий етап проєкту етап спільного проєкту Мінветеранів та Червоного Хреста України з підтримки ветеранів, які отримали інвалідність І або ІІ групи.  Наступні 15 тисяч заявників можуть залишити заявку на отримання грошової допомоги через портал е-Ветеран.

Подати заявку на виплати можна через інформаційний ресурс е-Ветеран. Вперше портал був відкритий в лютому цього року та прийняв 10 тисяч заявок. Надалі можливість подачі заяв була тимчасово призупинена для проведення моніторингу та завершення процесу виплати коштів на банківські картки.

Хто може отримати допомогу

Проєкт поширюється на повнолітніх громадян України, яким, відповідно до Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, надано статус особи з інвалідністю внаслідок війни І або II групи, та відомості про яких внесені до Єдиного державного реєстру ветеранів війни.

Особи з інвалідністю внаслідок війни І або II групи зможуть отримати грошову допомогу одноразово одним платежем на банківський рахунок заявника у розмірі 4 000 гривень на місяць. Виплати будуть здійснюватися протягом чотирьох місяців незалежно від отримання ними інших видів допомоги.

Як подати заяву в електронній формі на вебсайті Мінветеранів

Важливо! Перед тим, як подавати заявку, пересвідчіться, що маєте електронний підпис. Детальну інформацію про те, як його отримати, можна знайти за посиланням eveteran.gov.ua.

  • Зайдіть на сторінку вебсайту.
  • Щоб розпочати, перейдіть за посиланням „Надання підтримки особам з інвалідністю внаслідок війни”.
  • Пройдіть електронну ідентифікацію та автентифікацію з використанням інтегрованої системи електронної ідентифікації, електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису.
  • Перевірте своє прізвище, ім’я, по-батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків та зазначте свій міжнародний номер банківського рахунку IBAN, номер телефону та адресу електронної пошти.

Якщо у вас немає банківського гривневого рахунку, ви можете відкрити його в одному з банків на вибір та дізнатися його міжнародний номер IBAN. Якщо міжнародний номер банківського рахунку IBAN змінився, необхідно подати нову заяву на вебсайті eveteran.gov.ua

  •  Перед тим, як надіслати заяву, повторно перевірте свої дані та надайте згоду на обробку та передачу даних про себе для отримання грошової допомоги від міжнародної організації.

Заяву буде надіслано до Мінветеранів, де буде верифіковано наявність статусу ветерана війни – особи з інвалідністю І або II групи заявника в Єдиному державному реєстрі ветеранів війни.

Якщо особа відповідає цьому критерію, тоді знеособлені дані заявника в автоматичному режимі передаються до Червоного Хреста України для подальшої виплати грошової допомоги на вказаний у заяві банківський рахунок.

Повідомлення про нарахування або відмову не буде надсилатися заявникам з міркувань безпеки даних ветеранів війни. Тому в разі неотримання виплати у зазначений термін телефонуйте до Мінветеранів за номером: 063-688-95-96. Вам допоможуть з’ясувати можливу проблему та розкажуть про механізм її вирішення.

Залиште свій коментар