Верховна Рада не підтримала скасування “карантину вихідного дня”

Народним обранцям не вистачило голосів. За відповідний документ проголосували 149 народних депутатів, при необхідних 226.

У пояснювальній записці  зазначалося, що “з метою подолання негативних тенденцій в економічній сфері пропонується рекомендувати Уряду переглянути рішення, ухвалене ним 11 листопада 2020 року”.

Документ рекомендував Кабміну переглянути обмежувальні заходи, встановлені в рамках “карантину вихідного дня”, який почав діяти з 14 до 30 листопада.

В його рамках забороняється робота підприємств громадського харчування (крім послуги на винос), робота торгово-розважальних центрів, розважальних закладів, діяльність суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність в сфері торговельного та побутового обслуговування населення (є винятки), діяльність установ культури і проведення культурних масових заходів, крім кіно- і відеозйомок, за умови обмеження доступу до місця зйомки. Також повинні бути закритими спортивні зали, фітнес-центри, басейни.

Магазинам та іншим компаніям рекомендовано визначити 2 години (з 10:00 до 12:00 або в інший час дня) для пріоритетного обслуговування громадян похилого віку та людей з інвалідністю.

Глава уряду Денис Шмигаль заявив про те, що згідно з рішенням уряду по “карантину вихідного дня” всі установи, визначені Кабміном, у вихідні повинні бути закритими або не брати відвідувачів. Він також зазначив, що міські голови не мають повноважень робити винятки для об’єктів, внесених до переліку постанови.

Але, незважаючи на це, десять міст України відмовилися від “карантину вихідного дня”, ще один готує позов до суду. Так, від локдауна на вихідних відмовилися в Тернополі, Дніпрі, Черкасах, Краматорську, Рівному, Одесі, Слов’янську, Івано-Франківську та Житомирі. У Львові щоб не вводити локдаун, суботу та неділю зробили робочими. А Луцька міська рада готує позов до Київського окружного адмінсуду, щоб скасувати карантин “вихідного дня”.

З відкритих джерел

Залиште свій коментар