ВАКЦИНУЙСЯ, ЗАХИСТИ СЕБЕ ВІД СОVІD-19

5 травня,  під керівництвом заступника голови райдержадміністрації  Сергія Крилова відбулася нарада щодо перебігу вакцинації населення від COVID-19 у Роздільнянському  районі. В ній брали участь представники медичних закладів та територіальних центрів соціального обслуговування населення нашого краю .

          Відзначимо, що наразі вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Мета її проведення – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А для цього потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.

         Кабінетом Міністрів України прийнято розпорядження  від 12 квітня 2021 року  про затвердження  Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період до 31 грудня 2021 року. Відповідальною особою за виконання даного Національного плану на Роздільнянщині, згідно з відповідним розпорядженням голови райдержадміністрації від 5 травня 2021 року № 152/А-2021, призначено заступника голови райдержадміністрації Сергія Крилова.

                  Сергій Миколайович на початку наради наголосив, що керівникам держустанов, організацій, підприємств району та публічним діячам варто власним прикладом показувати необхідність щеплення від COVID-19 задля протидії «фейкам» та розвінчування «міфів», що існують в суспільстві. Адже, на жаль, сьогодні в Україні  існує недовіра до вакцин проти COVID-19, а в Роздільяннському районі вакцинація здійснюється дещо повільно.

  • Від того, як буде проведено в районі щеплення від коронавірусної хвороби, залежатиме наше подальше життя. Бо без сформованого колективного імунітету, ситуація з пандемією не зміниться і ми й надалі житимемо в умовах обмежень та самоізоляції, – зауважив заступник голови РДА Сергій Крилов.

           Далі на нараді обговорили як пройшла вакцинація серед медиків, підопічних територіальних центрів соціального обслуговування  населення  та загальні результати її першої та другої хвилі на Роздільнянщині. Гарні результати в цьому напрямку  у Великомихайлівській лікарні, де зі 198 працівників  139 зробили щеплення та у Великомихайлівському центрі первинної медико-санітарної допомоги (із 71 співробітника провакцинувалися 63). Серед територіальних центрів соціального обслуговування населення було відзначено заклад в Роздільній, де зробили щеплення 21 підопічному з 24 наявних (директор М.М. Колопенюк).

           На сьогоднішній  день щеплення здійснюються вакциною АstraZeneca (Південна Корея).

           Як відзначила головний лікар Великомихайлівського центру первинної медико-санітарної допомоги Тетяна Венжик векторні вакцини, якими наразі вакцинують населення в Україні, є найбільш оптимальними для застосування і ними варто скористатися. Зокрема, за її словами,  у 190 осіб, які в них вакцинувалися АstraZeneca виробництва Південної Кореї від СОVID-19, не зафіксовано яких-небудь побічних ефектів.

           Зауважимо, що в рамках затвердженого головою райдержадміністрації розпорядження Про визначення відповідальної особи за виконання Національного плану вакцинопрофілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, на період до 31 грудня 2021 року, зокрема, рекомендується:

  • головам територіальних громад спільно з керівниками закладів охорони здоров᾽я, освіти, соціальної сфери забезпечити до 31 грудня 2021 року охоплення вакцинацією більшої частини працівників для формування колективного імунітету до гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  • керівникам Роздільнянського районного відділу поліції ГУ НП в Одеській області, Міськрайонного відділу ГУ ДСНС в Одеській області вжити заходів щодо забезпечення охоплення вакцинацією більшої частини працівників для формування колективного імунітету до гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
  • головним лікарям Роздільнянського міського центру первинної медико-санітарної допомоги Роздільнянської міської ради (Кирпиченку К.П.), Великомихайлівського центру первинної медико-санітарної допомоги Великомихайлівської селищної ради (Венжик Т.В.), Захарівського центру надання первинної медико-санітарної допомоги Захарівської селищної ради (Ганзій В.М.) забезпечити належне функціонування постійних та тимчасових пунктів щеплення на базі закладів охорони здоров᾽я, в організованих колективах та за місцем проживання/перебування.

Не забуваймо, що  вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

Наш кор.

 

 

 

 

Коментарі

  • Вячеслав

    Фото У Житомирі відсвяткували 6-ту річницю створення Навчального центру Десантно-штурмових військ ЗС України Захист громадян у пріоритеті нашої роботи. Тих, які проживають на тимчасово окупованій території Криму, і тих, які є внутрішньо переміщеними особами.

Залиште свій коментар