Вакцинуйся, сформуй колективний імунітет!

         З метою подолання недовіри серед на селення до вакцин, протидії дезінформації та міфам, підвищення рівня обізнаності щодо вакцин та проведення ефективної і безпечної компанії з вакцинації від COVID-19, минулого четверга, 1 квітня, за сприянням Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, був проведений онлайн-тренінг.

         Нагадаємо, в Україну було поставлено 500 тисяч доз вакцини Covishield (AstraZeneca) для першого щеплення. Однак, через збільшення кількості інфікувань всередині Індії, країною призупинено подальший експорт вакцини Covishield за кордон. Україна очікує на поставку вакцини SKBio, яку також виробляють за ліцензією AstraZeneca у Південній Кореї.

         «Хотіла би наголосити, що вакцина від AstraZeneca, неза- лежно від того, на якій платформі вона виробляється: чи це на європейському майданчику, чи в Індії, чи в Кореї, вона може бути поєднаною як для першого, так і для другого щеплення. А тому у нас очікується наступна поставка вакцини. Плюс у нас планується поставка вакцини SKBio, яка також виробляється за ліцензією AstraZeneca на корейському майданчику, і в рамках механізму COVAX. До кінця травня ми повинні отримати 1,7 млн доз вакцини. Її вистачить, щоб зробити як перше, так і друге щеплення», – зауважила медична експертка ЮНІСЕФ Катерина Булавіна, посилаючись на інформацію головного державного санітарного лікаря України Віктора Ляшка.

         Під час свого виступу Катерина Булавінова спростувала низку міфів, які точаться серед населення щодо самої вакцини. Вона запевнила у високій якості завезених вакцин в Україну. Також зауважила, що за результатами проведених досліджень та вивчення історій хвороби пацієнтів не встановлений прямий зв’язок «тромбоемболічних подій» після вакцинації. Також під час тренінгу порушувалась й низка інших організаційних питань.

        Підсумовуючи селекторну нараду, голова райдержадміністрації Сергій Приходько зазначив, що ситуація із захворюваністю на COVID-19 критична. Ковідні відділення лікарень переповнені. Сьогодні єдиним надійним способом попередити подальше розповсюдження коронавірусу є не лише дотримання карантинних обмежень, а й вакцинація. Тому Сергій Миколайович, звертаючись до представників медичних закладів району, закликав відповідально поставитись до організації вакцинації у районі, роботи пунктів щеплення та провести роз’яснювальну роботу серед медичних працівників і населення. Вакцинуйся, сформуй колективний імунітет!

  СТАНОМ на 1 квітня у Роздільнянському районі лабораторно підтверджено 1524 випадки захворювання на коронавірус. З них наразі лікування проходять 234 особи (вільні ліжка відсутні), 1265 – успішно побороли недуг. На жаль, маємо 25 летальних випадків цієї страшної хвороби! СТАНОМ на 1 квітня всього провакциновано 950 осіб. Із них мобільною бригадою – 170 осіб, а у трьох стаціонарних пунктах щеплення Роздільнянського району – 70. Записатися на вакцинацію жителі Роздільнянщини можуть за телефоном (04853) 3-74-23.

Статистика хворих на СОVID-19 залишається невтішною:

        

Тож, бережіть своє здоров’я та оточуючих!

Наш кор.

 

 

Залиште свій коментар