Вакцинація роздільнянців здійснюється в центрі первинної медико-санітарної допомоги

У Роздільній триває вакцинація населення від COVID-19, яка здійснюється в приміщенні центру медико-санітарної допомоги. З цією метою передбачено два кабінети: в одному робиться щеплення, в іншому, що поряд, вже вакциновані громадяни перебувають деякий час задля контролю першої реакції на вакцину.

         Як повідомив головний лікар центру первинної медико-санітарної допомоги Костянтин Кирпиченко, також на базі лікарняного закладу вже сформована мобільна бригада з вакцинації. 21 – 22 березня вона працювала в Одесі у військовому шпиталі. В перший день зробили 120 щеплень, в другий – 140.

     Наразі щеплення можна зробити і в самому центрі. Відповідно Дорожньої карти МОЗ, розробленої в грудні, передбачено п’ять етапів вакцинації українців:

              У разі, якщо збирається відповідна кількість бажаючих зробити щеплення, можливий виїзд мобільної бригади до людей на місця.

         Поки що в Україні вакцинуються лише CoviShield. 500 тисяч доз цього препарату отримали за контрактом у лютому. Для повноцінної імунізації потрібно ввести дві дози вакцини з певним інтервалом. Нещодавно Міністерство охорони здоров’я збільшило інтервал між першим і другим щепленнями імунобіологічним препаратом CoviShield з 28 днів до 90 днів.

       До вакцинації запрошуються публічні особи задля «розвінчання міфів» та популяризації щеплення серед населення власним прикладом. Але фактично, відсьогодні, 22 березня, до кампанії імунопрофілактики будуть долучені нові цільові групи з другого етапу Дорожньої карти з вакцинації від COVID-19.

         Також зауважимо, що в центрі первинної медико-санітарної допомоги, за інформацією від головного лікаря Костянтина Кирпиченка, регулярно здійснюється ПЛР-тестування бажаючих перевіритися на наявність коронавірусної інфекції.

         Записатися на вакцинацію жителі Роздільнянщини можуть за телефоном (04853) 3-74-23. Проте, насамперед, списки формуватимуться відповідно до визначних пріоритетних груп та етапів вакцинації.

Наш кор.

Залиште свій коментар