В Україні зросла кількість мільйонерів під час війни

За перший рік війни в Україні зафіксовано 12 374 мільйонери, з яких 2 863 стали мільйонерами за підсумками 2022 року. Про це повідомляє портал “Коментарі” з посиланням на заяву голови Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцева.

Данило Гетьманцев опублікував підсумки декларування отриманих доходів за 2022 рік. За цими звітами виявилось, що у перший рік війни кількість мільйонерів в Україні зросла на 2 863 особи або на 16%. Таким чином, в Україні зареєстровано 12 374 мільйонери. За підрахунками Гетьманцева, ці мільйонери сплатили до бюджету України 2,756 млрд грн податків та ще 526,5 млн гривень військового збору.

“Дякуємо платникам за виконання податкового обов’язку!” — зазначив Данило Гетьманцев.

Однак економіст Олексій Кущ з аналітичного центру “Об’єднана Україна” критично поставився до таких повідомлень про збільшення кількості мільйонерів під час війни в умовах падіння економіки та відпливу близько 6 млн українців за кордоном і частини населення, яке проживає в окупації.

“Таке зростання підтверджує слова класика про те, що чим більше сліз та розпачу на одному соціальному полюсі, тим більше надмірностей та розбещеної розкоші – на іншому… У такому разі зростання кількості мільйонерів — це свідчення того, що частина суспільства навчилася заробляти на війні і є головним бенефіціаром її продовження”, — зазначив Олексій Кущ.

За його словами ця частина суспільства практично не пов’язана зі змінами економіки України, а також з долями мільйонів співвітчизників, які перебувають на фронті, у тилу, у статусі біженців чи в окупації.

Джерело: comments.ua

Залиште свій коментар