Україна розпочала нову традицію відзначення 8 та 9 травня в європейському дусі пам’яті та примирення задля “вшанування подвигу українського народу, його визначного внеску у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлення поваги усім борцям проти нацизму, увічнення пам’яті про загиблих”.
Офіційне гасло пам’ятних заходів – “1939-1945. Пам’ятаємо. Перемагаємо”. Символом Дня пам’яті та примирення з 2014 року є квітка маку. ЇЇ графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку воно уособлює квітку маку, з іншого – кривавий слід від кулі.
Друга світова війна стала найбільш кривавою і жорстокою в історії людства. У День пам’яті та примирення вшановуємо тих понад 80 мільйонів людей, чиє життя було обірване насильством світового масштабу, людям усіх рас і націй. Тим, хто загинув на фронтах, в окопах, і тим, хто загинув під час бомбардувань, побував у полоні, концтаборах, чи просто зник безвісти у вихорі воєнного лихоліття.
У зв’язку з карантинними обмеженнями, масові заходи не проводяться сьогодні, проте ми пам’ятаємо наших ветеранів і віддаємо шану всім загиблим в роки Другої світової війни в наших серцях.
З відкритих джерел.