В Одеській області вперше проходить Національний експертний форум

В Одеській області розпочався Х Національний Експертний Форум (НЕФ) Інституту Горшеніна. Його учасники обговорюватимуть перебіг ключових реформ у державі, безпекові та зовнішньополітичні виклики, а також інвестиційні перспективи України. Організаційним партнером заходу виступила Одеська облдержадміністрація.

«Сьогодні ми будемо обговорювати політичні й економічні питання, міжнародні теми. Але якщо відверто, – я дуже хочу, аби ми не просто поговорили й роз’їхалися. Вірю, що ми зможемо напрацювати цілком чітку й зрозумілу дорожню карту змін, які потрібні країні», — підкреслив голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Вітаючи учасників і гостей НЕФ, Максим Степанов підкреслив, що розроблений експертами план дій має бути розрахований на молодь, аби надати їй аргументи залишатися в Україні, вчитися тут і працювати.

Очільник регіону запросив на форум випускника Одеського Рішельєвського ліцею, а зараз студента Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Олександра Сулиму. Завдяки власній цілеспрямованості юнак став срібним призером спочатку всеукраїнської олімпіади з фізики, а потім — міжнародної олімпіади у Лісабоні. Хлопець розповів, що свідомо обрав український виш і наразі дуже задоволений рівнем навчання та викладачами, які готові приділяти максимум свого часу і уваги студентам. Голова ОДА запросив Олександра бути учасником форуму і оцінити ті аргументи, які почує від експертів упродовж дискусійних панелей.

«Наша молодь хоче реалізації. І коли ми будемо дискутувати про перспективи держави, я закликаю до розуміння – за кожним нашим словом стоять долі таких людей, як Олександр. І наше завдання – дати їм аргументи, чому вони мають лишитися в Україні. Створити їм всі умови для розвитку», – підкреслив Максим Степанов.

На початку форуму очільник ОДА запропонував присутнім вшанувати хвилиною мовчання пам’ять загиблих у Керченському політехнічному коледжі.

Зазначимо, організаційним партнером Національного експертного форуму Інституту Горшеніна виступила Одеська облдержадміністрація. У ньому беруть участь міністр закордонних справ України Павло Клімкін, державні діячі, політики, українські та зарубіжні експерти, представники ОБСЄ та РНБО, посли Франції і Кореї в Україні.

Учасники заходу обговорюватимуть ключові питання порядку денного країни під час трьох дискусійних панелей: «Формула миру для України», «Україна – інвестиційний хаб Європи» та «Україна в міжнародному вимірі». Зокрема, йтиметься про перебіг ключових реформ у державі, безпекові та зовнішньополітичні виклики, а також інвестиційні перспективи України.

Залиште свій коментар