В Одесі СБУ викрила на системній корупції заступника начальника виправної колонії

Співробітники Служби безпеки України викрили заступника начальника однієї з пенітенціарних установ Одеської області на систематичному вимаганні грошей від засуджених та безоплатному використанні їх праці.
За даними досудового слідства, заступник начальника з нагляду, безпеки, охорони та оперативної роботи пропонував ув’язненим за гроші вирішити питання щодо умовно-дострокового звільнення. Вартість такого «квитка на свободу» у середньому становила 2,5 тисячі американських доларів, остаточна сума залежала від кваліфікації злочину.
Крім того поза межами виправної колонії посадовець організував бізнес на праці засуджених: користуючись службовим становищем, він змушував ув’язнених задарма працювати на нелегальній станції техобслуговування автомобілів, послугами якої користувались інші працівники колонії.
Затримали зловмисника поряд із місцем роботи під час отримання 1200 доларів США за вирішення питання щодо чергового умовно-дострокового звільнення. Під час затримання посадовець намагався позбутися коштів та залишити місце події.
Провадження розпочато за ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.
Наразі вирішується питання щодо оголошення заступнику начальника колонії про підозру та обрання йому міри запобіжного заходу.
Також триває розслідування щодо діяльності нелегальної СТО, серед фігурантів провадження – керівництво та посадовці установи.
Викриття зловмисника проводилось спільно з Територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Миколаїв, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.
Управління Служби безпеки  України в Одеській області

Залиште свій коментар