В Одесі СБУ припинила діяльність конвертаційного центру, який переводив гроші клієнтів до РФ

В Одесі у межах протидії тінізації економіки держави Служба безпеки України припинила діяльність конвертаційного центру з загальним обігом понад 500 мільйонів гривень.

Оперативники спецслужби встановили, що організатори «конверту» з початку 2020 року проводили незаконні фінансові операції через низку підконтрольних фірм. Серед «користувачів послуг» були, зокрема, комерційні структури, які стали переможцями у тендерах на проведення робіт та закупівлю товарів за бюджетні кошти. На замовлення «клієнтів» зловмисники переводили кошти у готівку для ухилення від податкового навантаження та виведення грошей у тіньовий сектор економіки.

Конвертаційний центр також «допомагав» клієнтам переводити гроші в інші країни, в тому числі до Російської Федерації. Співробітники спецслужби задокументували факт перерахування декількох сотень мільйонів рублів на територію країни-агресора.

Під час слідчих дій в офісних приміщеннях конвертцентру правоохоронці вилучили чорнову бухгалтерію та готівку у різних валютах на загальну суму понад 9 мільйонів гривень. Також виявлено комп’ютерну техніку, електронні ключі та носії інформації, що містять фінансово-господарську та бухгалтерську документацію, яка підтверджує протиправну діяльність.

Тривають слідчі дії у межах кримінального провадження, розпочатого за ч. 1 ст. 110, ч. 2 ст. 258-5 та ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу України, щодо встановлення усіх обставин протиправної діяльності.

Операція проводилась під процесуальним керівництвом прокуратури Одеської області.

Управління Служби безпеки України в Одеській області

Залиште свій коментар