В енергосистемі України – дефіцит електроенергії, українців закликають до економії

22 листопада, в українській енергосистемі виявлено дефіцит електроенергії. Про це повідомляє НЕК “Укренерго”.

“Сьогодні в енергосистемі зафіксовано дефіцит електроенергії. Диспетчерський центр “Укренерго” прогнозує, що у вечірні години він може збільшитися”, – йдеться в повідомленні.

Українців закликають дбайливо споживати електроенергію протягом доби: не включати одночасно потужні електропристрої, вимикати світло у порожніх приміщеннях, перенести прання на нічний час.

Зазначається, що основними причинами дефіциту є збільшення споживання через похолодання, підвищена аварійність блоків електростанцій, а також недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.

Також на дефіцит може впливати підвищена аварійність блоків електростанцій, частину енергоблоків ще відбудовують після влучань російських ракет та дронів, а відновлені не можуть нести таке ж навантаження, як до пошкодження.

Називають і недостатність обсягів імпорту електроенергії з ЄС.

Тим часом, керівник компанії YASNO Сергій Коваленко зазначив, що ремонт завершено ще не на всіх потужностях, тому після їх повернення в роботу запас електроенергії буде більшим.

“Диспетчери шукають можливості імпорту. Система адаптується, енергетики зрозуміють, як підлаштуватися під погоду та інші виклики, але для цього потрібно трохи часу”, – зазначив він.є

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар