В акваторії Чорного моря виявлено сальмонелу та кишкову інфекцію

В Одеському районі виявлено три проби води з сальмонелою та кишковою інфекцією. Про це повідомив керівник департаменту екології Одеської обласної військової адміністрації Павло Буланович під час брифінгу. Інфекцію виявили на пляжі Ланжерон, місті Чорноморськ і 16-тій станції Великого Фонтану.
Держпродспоживслужба в свою чергу повідомила, що в Одеській області посилено стабілізаційні заходи. За 10-11 червня не допущено до обігу понад 200 кг риби, що не відповідала вимогам законодавства. Про це заявила керівник відомства Анжела Ткаченко.
Державний ветеринарно-санітарний контроль за обігом харчових продуктів рослинного та тваринного походження наразі здійснюють 56 державних лабораторій. Вже перевірено Татарбунарський, Саратський ринки та ринок у селищі Маяки, порушень не виявлено.
Найближчим часом планується проведення комплексних перевірок ринків на території міста Одеси та області, а саме в Ізмаїльському, Білгород-Дністровському районах, які також виходять на акваторію Чорного моря, наголосила Ткаченко.
Також Держпродспоживслужба контролюватиме ціни на бутильовану воду. Наразі підвищення не зафіксовано.
Водночас за даними представника регіональної екоінспекції Миколи Слізовського, донині зберігається різке падіння солоності моря та перевищення рівня заліза у воді, втім ситуація почала стабілізуватися.
Одеська ОВА нагадує про тимчасову заборону відвідування пляжів, використання води, риболовлі та купання в акваторії Чорного моря, річках Інгул, Інгулець, Південний буг та Бузький лиман. Ситуація під контролем, проте існує мінна небезпека та загроза інфекційних захворювань.
Джерело: Одеська обласна державна адміністрація

Залиште свій коментар