В 2019 Година Землі  році знову зверне увагу на екологію

Не всі знають про відносно нове екологічне свято, що відзначається багатьма країнами світу. Це «Година Землі» — час, коли населення особливо дбайливо ставиться до планети, намагаючись знизити вплив людства на її забруднення. Свято зовсім нове — Година Землі в 2019 році лише нещодавно переступила свій перший ювілей, але його зміст залишається незмінним, тому все пройде тихо і в темряві.

Історія екологічного свята

Передумови до появи свята були вже давно — більшість країн світу на собі відчули згубний вплив людства на екологію планети. Ініціатором нового екологічного заходу став Всесвітній фонд дикої природи. Спільно з газетою The Sydney Morning Herald цей міжнародний фонд у 2007 році провів в Сіднеї свою першу акцію по залученню уваги жителів землі до екологічного стану планети.

Вже зараз багато знають і як наголошується свято, і його символ. У 2007 році багатьох здивувало room-відключення освітленості значущих і культурних об’єктів. Це робилося не з метою економії електроенергії, а для того, щоб хоча б мінімально знизити викид шкідливих речовин в атмосферу. Навіть школярі знають, що по всьому світу для вироблення електроенергії все ще використовують процес спалювання природного палива, що згубно впливає на екологію.

Година Землі не має конкретної дати! Цей екологічне свято відзначають в останню суботу березня, відключаючи електрику в будинках, офісах, магазинах і культурних об’єктах. Час акції – 20.30-21.30.

Участь не примусове — будь-яка комерційна компанія, конкретне об’єднання мешканців і навіть одна людина може просто вимкнути світло в зазначений час. Година Землі в 2019 році також збереже ці часові показники — до акції долучається все більше країн, міст і окремих людей. В цей час вимикають освітлення на Ейфелевій вежі, і на знаменитих годинниках Біг-Бен і в Ермітажі. Тисячі культурних, розважальних і торгових будівель повністю вимикають світло в цей час. З метою безпеки не відключають від електрики світлофори, вуличне освітлення, лікарні, а також поліцейські ділянки і пожежні частини.

Година Землі до 2019 року і його символ

Акція набирає обертів, щорічно залучаючи все більше людей. Одні серйозно ставляться до свята, інші лише віддають данину моді. Причина вчинку в даному випадку не має значення — значущий сам результат. Важливо, що саме в цей час усе населення планети замислюється про власний вплив на Землю, на те місце, де ми всі живемо.

Година Землі в 2019 році пройде 30 березня о 20.30. Фонд дикої природи не вимагає його дотримання, але нагадує про те, що кожен в силах зробити свій внесок, знижуючи стрімке зростання забрудненості повітря, зменшення запасів чистої води і природних лісів.

Символом акції колись була цифра 60, що позначає кількість хвилин колективного дбайливого ставлення до природи. Зараз до цифр додався знак «+», що говорить про те, що крім 1 години в році кожен може щодня вносити вклад у збереження екології планети.

Щоденна Година Землі

Недарма своєрідним девізом екологічної акції став така фраза: «Змінюй себе, а не планету». Дотримання цього простого правила дозволить зробити персональний внесок для збереження «здоров’я» земної кулі. Якщо все населення планети буде дбайливо ставитися до природи, то, можливо, людство перестане настільки стрімко псувати екологічний стан Землі.

Навіть дотримання трьох повсякденних правил вже сильно позначиться на стані планети: купувати продукти з мінімумом упаковки; не тримати відкритою воду без необхідності; використовувати папір обережно, пам’ятаючи, що її виготовляють з деревини.

Якщо до цього додати дбайливе ставлення до рослин і тварин, а також використання товарів, виготовлених з додержанням екологічних правил, то кожен мешканець світу зможе сильно вплинути на стан хоча б свого міста. При цьому можна ще зайнятися і озелененням, допомагати відновлювати популяцію вимираючих тварин або почати дотримуватися правил роздільного викидання сміття, відправляючи пластик, скло і метал на переробку. Хтось робить ще більше, але до такого підходу готові не всі. В той же час кожен житель земної кулі може хоча б раз у рік вимкнути світло і електроприлади на 1 годину.

Райдержадміністрація.

Залиште свій коментар