До уваги мешканців Роздільнянського району!
З 6 по 11 червня (крім 8 червня) з 8.00 до 16.00 проводитиметься збір підписів громадян, з метою відстоювання Роздільнянського району як окремої територіальної одиниці (з центром у м. Роздільна), в рамках розподілу Одеської області на райони. Палатки будуть встановлені на вулицях Незалежності – Привокзальній (біля магазину «КиТ» та площі РПК у м. Роздільна, а також у смт Лиманське поблизу Будинку офіцерів.
Просимо всіх, кому не байдужа доля нашого району, долучитись до даної акції.
ІГОР ВАСИЛЬКОВСЬКИЙ: ліквідація та утворення районів — процес складний та кропіткий
Реформа децентралізації ще не скінчилась, але вже добігає свого логічного завершення.
В Одеській області вже сформована 91 об’єднана територіальна громада. У Роздільнянському районі їх три. Наступний етап – це формування меж районів та вибори у новостворених громадах.
26 районів Одеського регіону будуть укрупнені. Спочатку по першому плану мало бути чотири райони: Ізмаїльський, Білгород-Дністровський, Роздільнянський та Одеський. Але вчора з’явився новий план регіону. Згідно з ним Одеська область отримує п’ять нових районів, де місто Роздільна стає частиною Одеської агломерації, а Березівка перетворюється у центр Березівського району.
Я, як народний депутат України 9-го скликання по 139-му одномандатному виборчому округу, до складу якого входять місто Південне, частина Суворовського району Одеси, Великомихайлівський, Захарьєвский, Роздільнянський райони та частина Біляївського і Лиманського району, вважаю цей формат недоцільним.
Роздільна – це велике місто з багатою історією. Станом на 2020 рік тут проживає 17 тисяч 751 людина. Тоді як у Березівці, згідно із підрахунками у минулому році – всього 9 тисяч 644. Це майже удвічі менше.
Не треба забувати також, що Роздільна є великим транспортним вузлом на півдні України. Тут є чотири заклади середньої освіти – Навчально-виховний комплекс № 1, а також три інших загальноосвітні школи I-III ступенів. Три дитсадка. Загалом інфраструктура Роздільної дещо краща ніж у Березівці.
Я згоден з висловом свого колеги по 140-му одномандатному округу Сергієм Колебошиним, що ліквідація та утворення районів — процес складний та кропіткий.
Здоровий глузд точно має бути присутній при формуванні нових районів областей. Як кажуть, нам потім із цим жити.
Люди не згодні із таким районуванням. Якщо ми не домовимося мирним шляхом, нас можуть очікувати нові хвилі мітингів та протестів.
Маю намір домагатися від Кабінету міністрів України звіту про принципи, якими той керувався розробляючи новий план районів зокрема у Одеській області.
Ігор Васильковський,
народний депутат України