Літо завжди асоціюється з відпустками та відпочинком. Але для будь-якої господині – це ще й гарячий сезон заготівлі на зиму різноманітних смаколиків. Рецептів існує безліч – у кулінарних книжках, у жіночих виданнях, у соціальних мережах та на різних сайтах. Однак, найкращий рецепт – той, що вже був перевірений, той, яким вже смакували та яким були дуже задоволені. Тож, пропонуємо нашим читачам ділитися найулюбленішими та найсмачнішими рецептами. А ми розповімо про них на сторінках нашого районного видання та на сайті газети ”Вперед”.
Надсилайте свої рецепти на нашу електронну адресу: gazeta_vpered31@ ukr.net, у соціальній мережі Фейсбук, на вайбер 097-750-92-31, або поштою на нашу адресу: м. Роздільна, вул. Європейська, 44, Т О В “Роздільнянське видавництво “Вперед”.
Бажано, щоб у вашому листі були і відповідні фотознімки. Ми не залишимо без уваги жодного учасника конкурсу! На вас, шановні наші господині, чекають різноманітні подарунки.
____________
А поки що ділимося з вами рецептом від суто жіночого колективу редакції. Пропонуємо ваші увазі покроковий рецепт смачної і корисної кабачкової аджики, яку вже смакували минулої зими та вже готуємо на наступну.
Крім самих кабачків, до цієї страви можна додавати інші сезонні овочі та фрукти: баклажани, помідори, моркву, болгарський перець, зелень, яблука, сливи тощо. Від цього смаковий букет тільки збагатиться.
ІНГРЕДІЄНТИ: 2 кг кабачків, 0,5 кг моркви, 0,5 кг болгарського перцю, 3-4 цибулини, 4-5 зуб. часнику, 2 ст. л. томатної пасти, 1 ст. л. цукру, 1 склянка олії, 2 ст. ложки 9 %-го оцту, 1 ч. л. чорного меленого перцю, 1,5 ст. л. солі.
СПОСІБ ПРИГОТУВАННЯ:
- Всі овочі ретельно промити, почистити і порізати на невеликі шматочки. Молоді кабачки можна не очищати від шкірки і насіння. Цибулю дрібно порізати.
- Моркву, кабачки і перець пропустити через м’ясорубку.
- У широкій каструлі з товстими стінками просмажити подрібнену цибулю.
- Перекласти до неї овочеву суміш і на великому вогні довести до кипіння, постійно помішуючи, щоб не підгоріла. Потім додати олію і варити на повільному вогні, періодично помішуючи, приблизно годину.
- Посолити, поперчити, додати цукор, томат, подрібнений часник, добре перемішати і продовжувати варити ще 15-20 хвилин.
- Після цього налити оцет, п е р е м і ш а т и, н а п о в н и т и і к р о ю стерилізовані банки і закатати.
- Перевернути банки догори дном, укутати рушником і залишити до повного охолодження.
Домашня кабачкова ікра на зиму згодиться і як самостійна страва з хлібом, і як додаток до різних гарнірів.