Уродженець Одеси Андрій Костін – новий генеральний прокурор України

Сьогодні, 27 липня, Верховна Рада України затвердила кандидатуру Андрія Костіна на посаді генпрокурора України. «За» проголосувало 299 депутатів. Раніше, 17 липня, президент Володимир Зеленський відсторонив від виконання обов’язків генеральну прокурорку Ірину Венедіктову.

Довідка

Андрій Костін народився 17 квітня 1973 року в Одесі. Закінчив Одеський державний університет ім. І. І. Мечникова за спеціальністю «правознавство». Юрист. Директор адвокатської компанії «Право». Заступник голови Ради адвокатів Одеської області, заступник голови президії Об’єднання адвокатів «Одеська обласна колегія адвокатів».

Працював у різних адвокатських компаніях та інших організаціях, пройшов шлях від юриста до керівника компанії. Є членом правління ГО «Одеський дипломатичний клуб».

У 2010 він був обраний депутатом Одеської міської ради від партії «Фронт змін».

З 2019 року — нардеп від “Слуги народу”. Займав посаду Голови комітету з питань правової політики.

Також він є членом Тристоронньої контактної групи з врегулюванням ситуації у Донецькій та Луганських областях, яку курує Андрій Єрмак, а з листопада 2021-го — її очільником. З початку повномасштабного вторгнення Андрій Костін був серед перемовників з української сторони, які зустрічалися з представниками РФ на українсько-білоруському кордоні.

 

Залиште свій коментар