Морські порти Одещини активно готуються до експорту зерна

У зв’язку з укладанням угоди про розблокування українських портів для експорту зерна відновлено роботу в портах “Одеса”, “Чорноморськ” та “Південний”. Вихід та захід суден до морських портів здійснюватиметься шляхом формування каравану, який супроводжуватиме корабель лідирування“, – повідомила пресслужба ВМС ЗСУ у фейсбуці.

Крім того, у Туреччині розпочав роботу Спільний координаційний центр з безпечного експорту українського зерна. Центр з офісом у Стамбулі контролюватиме рух усіх комерційних суден у Чорному морі, використовуючи національну інфраструктуру та інші засоби.

Про це повідомив турецький міністр оборони Хулусі Акар «Ми віримо, що робота, яка буде проводитися через Спільний координаційний центр, зробить значний внесок у подоланні продовольчої кризи, яка охопила весь світ, особливо у зниженні цін, як стверджують експерти».

Як повідомив речник начальника Одеської ОВА Сергій Братчук, що за прогнозами фахівців, постачання зерна Чорним морем стартує вже цього тижня: “Сподіваюся, що найближчими днями перший корабель з українським зерном прямуватиме до порту призначення“.

Зараз триває підготовка та планування виходу перших зернових суден з українських портів.

Для забезпечення запуску зернового коридору працюють фахівці Центру навігації, гідрографії та гідрометеорології ВМС ЗСУ та філії державної установи “Одеський район Держгідрографії”, проводячи спільну роботу з навігаційно-гідрографічного забезпечення безпеки судноплавства.

Це роботи, які визначають безпечні шляхи руху суден, які перевозитимуть українське зерно.

Залиште свій коментар