Українці по-новому отримуватимуть водійське посвідчення

В Україні до кінця року планують запровадити суттєві зміни щодо отримання водійського посвідчення. Вони стосуватимуться і теоретичного, і практичного іспиту.

Про це розповів міністр внутрішніх справ Ігор Клименко в інтерв’ю РБК-Україна.

Теорія

Тепер українцям не обов’язково буде вчити теорію лише в автошколі. Підготуватися до іспиту можна буде з репетитором чи навіть самостійно. Водночас у класах, де складають теоретичний іспит, посилять перевірку.

Тепер у класах буде суворо заборонено перебувати стороннім особам. Замість однієї камери з’являться аж чотири.

Ми знищуємо повністю можливість існування “сліпих зон”. Інформація з камер буде зберігатись мінімум місяць на серверах МВС“, – розповів Клименко.

Практика

За словами Клименка, в Україні змінять автомобілі, на яких здають практичний іспит. Тепер в сервісних центрах з’являться сучасні автівки.

Це буде і Renault, і Hyundai. Це не будуть застарілі марки, Лад точно не буде, радянського автопрому не буде. Машини до 5 років випуску“, – сказав він.

Міністр додав, що в машинах буде встановлено чотири камери. Одна з них буде зверху і показуватиме, які педалі натискає водій та інструктор. Фронтальна камера показуватиме шлях авто та дії водія, також буде аудіозапис.

Всі підказки інструктора будуть фіксуватися. Все відео і аудіо зберігатимуться у нас на сервері мінімум 30 днів. Що це дозволить? Це дозволить кожному, хто бажає здати екзамен, поскаржитись на дії інструктора“, – пояснив глава МВС.

Менше сервісних центрів

Міністр додав, що в Україні зменшать кількість сервісних центрів, де можна скласти водійські іспити. Наразі їх по всій Україні 148, а буде лише 55. Їх оснастять новою технікою.

Більше того, уже з 1 червня ми починаємо експеримент, який буде проводитись в Київський, Одеській, Вінницькій та Львівській областях. Експеримент буде до 2 місяців, доки ми зможемо технічно переоснащити наші центри прийому іспитів, щоб ми подивилися, як це може працювати, щоб уже у вересні-жовтні можна було користуватись цим по державі”, – підкреслив Клименко.

Як каже міністр, в Україні скасують технічну експертизу для авто. Її потрібно буде проводити лише під час першої реєстрації.

Поступово також скасують необхідність їхати у сервісний центр при купівлі авто. Технічний паспорт та номера можна буде отримати в салоні, а згодом їх будуть надсилати поштою.

Варто зазначити, що зараз для отримання посвідчення водія потрібно пройти курси в автошколі та скласти теоретичний іспит. Після цього потрібно пройти практичну частину навчання і скласти іспит з водіння.

Після цього сервісні центри видають водійське посвідчення на два роки, яке згодом потрібно замінити.

Джерело: Укрнет

Залиште свій коментар