Православна церква відтепер відзначатиме Різдво 25 грудня

 Таке рішення ухвалили 24 травня під час засідання на Архієрейському соборі в Києві.

Різдво буде 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята: Покрова на 1 жовтня, Водохреще на 6 січня і Миколая на 6 грудня. Але це не стосуватиметься Великодня та Трійці.

На собор приїхали з усієї України понад 40 єпископів. Спершу відбулась загальна молитва та заупокійна молитва за воїнів. Далі почалось обговорення та погодження нового календаря. Напередодні священнослужителі у своїх громадах проводили обговорення, чи готові відзначати парафіяни ПЦУ свята в інші дні.

Перехід ПЦУ на новий календар відбудеться з 1 вересня — саме тоді починається новий рік церковного календаря за григоріанським календарем. Таким чином Різдво парафіяни ПЦУ відзначатимуть 25 грудня, а не 7 січня. Так само змістяться й інші свята, дати яких — сталі: наприклад, Покрова буде 1 жовтня, Водохреще — 6 січня, а Миколая — 6 грудня.

Для парафій буде передбачено перехідний період, впродовж якого вони зможуть ще залишатись на попередньому календарі, однак чітких термінів він не має.

Формально потім перехід ще має затвердити помісний собор церкви 27 липня 2023 року за участю мирян. Проте, як заявили предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній та низка інших єпископів, питання вже вирішене, з 1 вересня перехід буде.

Залиште свій коментар