УКРАЇНЦІ ОБРАЛИ НОВУ НАЗВУ ДЛЯ КОНЬЯКУ 

Найбільшу підтримку отримав варіант “український бренді”, –  повідомляється на Facebook-сторінці проекту “Географічні вказівки в Україні”.

Потреба в зміні назви обумовлена тим, що, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна зобов’язана з 2026 року відмовитися від використання захищеного географічного зазначення “коньяк” ( назва французького міста Коньяк) для продукту вітчизняного виробництва. Замість терміна “коньяк” має вживатися або термін “бренді”, або нова назва, яка поширюватиметься лише на українську продукцію.

У зв’язку з цим організували громадське онлайн-голосування, в ході якого українці обирали нову назву для цього алкогольного виробу.


Читайте також: В Україні відмовляються від терміна «коньяк»


В результаті 25,6% опитуваних проголосували за те, щоб коньяк називався “Український бренді” або “Бренді України”.

На другому місці – назва “Бурштин” / “Бурштінок” / “Бурштіняк” (9,4%).

Третє місце –  “Гайстер” (8,5%).

Далі голоси розподілилися наступним чином: “Кьянок” (7,9%), “Дубовик” / “Дубняр” (7,2%), “Брунате” (5,3%), “Каннук” (4,5%), “Укрньяк” / “Украньяк” (4,3%), “Сонцедар” / “Сандарам”  (3,3%), “Бревіс” (3%).

Решта варіантів отримали менше трьох відсотків голосів.

В ході голосування було отримано понад 16 тисяч відповідей і десятки пропозицій.

Наприкінці січня Міністерство аграрної політики і продовольства України планує провести нараду з виробниками коньяку для обговорення нової назви. На ньому й представлять результати цього опитування.

Залиште свій коментар