Україна хоче зберегти зв’язок зі школярами за кордоном: яким буде формат навчання

Українські школярі за кордоном будуть вчитись по-новому.Дистанційні українські школи працюватимуть інакше після відповідних нововведень Кабінету міністрів.Цю інформацію озвучив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль. Яким буде формат навчання, – читайте далі у матеріалі.

Україна сподівається зберегти зв’язок зі школярами за кордоном, – Шмигаль

Завданням України є збереження зв’язку зі школярами, які наразі перебувають за кордоном, із Батьківщиною і сприяння їхньому поверненню додому. Про це сказав прем’єр-міністр Денис Шмигаль, коментуючи ініціативу щодо впровадження нової форми дистанційного навчання учнів в українських школах.

Для цього Кабінет Міністрів запроваджує нову дистанційну форму навчання для українських школярів, під час якої учні вивчатимуть український компонент шкільної програми. Решту предметів діти опанують в школах країн, де наразі перебувають. Цю частину навчання їм зарахують автоматично.

Близько мільйона дітей зараз за межами України. Також актуальною залишається онлайн-освіта. Тому направили до регіонів понад 130 тисяч приладів для учнів та вчителів, найближчим часом доставимо ще 40 тисяч. Запроваджуємо нову форму навчання в обраних дистанційних школах у кожній області. Учні вивчатимуть український компонент шкільної програми. Це 6-8 годин на тиждень.

Решту предметів, за його словами, діти опанують у школах країн, де вони перебувають.

«Близько мільйона дітей зараз за межами України. Наше завдання – зберегти їхній зв’язок з Батьківщиною і сприяти поверненню додому», – зауважив Шмигаль.

Він також запевнив, що держава буде максимально сприяти й допомагати цьому. 

З боку обласних військових адміністрацій має бути регулярний моніторинг безпекової ситуації в громадах. В залежності від рівня загроз будуть ухвалювати формат навчання — очний, онлайн чи змішаний.

Шмигаль зауважив, що там, де є загроза життю чи здоров’ю дітей, очного навчання не буде. «Місцева влада найкраще розуміє ситуацію в себе в громадах, а тому остаточні рішення про формат навчання будуть ухвалювати саме на місцях», — додав прем’єр.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що новий навчальний 2023-2024 рік українські школярі у 80-85% шкіл розпочнуть очно або у змішаному форматі. 500 шкіл матимуть нові укриття, в окремих школах уже до 1 вересня будуть завершені роботи, але в деякі укриття будуть ще облаштовуватись і після початку навчального року.

Джерело: https://ukrayina.pl

Залиште свій коментар