«Україна. Народжені вільними» 

Під такою назвою відкрилася книжкова виставка в Роздільнянській центральній районній бібліотеці, колектив якої завжди діяльно готується до відзначення головних свят країни. Мета експозиції – поглибити знання читачів про свою державу, історію українського народу, утвердження почуття патріотизму і національної гордості.

На огляд читачів представлено збірники нарисів про події національно-визвольної боротьби українського народу в 1917-1921 роках, а також пізніших часів та новітньої історії. Підібрана література задовольнить найвибагливіші інтереси читачів. Серед книжок – ґрунтовні видання «Держава і цивілізація в історії України», «Проект ”Україна“. Галерея національних героїв», «Історія України в народних думах і піснях».

Молодь, яка цікавиться правдивою, нефальсифікованою історією України, знайде для себе чимало нового у книзі Юрія Борця «ОУН і УПА в боротьбі за Українську державу».

Раритетною інформацією насичена книга «Невідома Україна. Історія фортифікації ХХ ст. Міфи та реалії».

Книжковий калейдоскоп вдало доповнюють розкішні фотоальбоми: «Україна», «Поступ Незалежності», «Україна, ти для мене диво!». Вміщені в них знімки висвітлюють найголовніші події та процеси української історії, представляють визначних особистостей, відомих діячів науки, освіти і культури, є тут й репродукції як добре знаних, так і маловідомих ілюстративних матеріалів, частина яких друкується вперше.

Символічно, останній альбом відомого фотомайстра Василя Пилип’юка відкривається образом Богородиці-Оранти – берегині України, а завершується образом новонародженої дитини, що промовисто говорить про поступ України вперед – до щастя, благополуччя, добробуту.

У бібліотеці створено Інтернет-центр, послугами якого може скористатися кожен відвідувач. Бібліотекар-координатор цього центру Лілія Михайлівна Поліщенко продемонструвала мені відеоматеріал «Країна, в якій я живу». На хвилюючих кадрах відображено як минулі, так і сучасні події, яким дало старт проголошення Акта про незалежність України 24 серпня 1991 року.

–Книжкові виставки, присвячені цій даті, – розповідає завідуюча відділом обслуговування читачів Центральної районної бібліотеки Людмила Сергіївна Коновалова, – відкрилися у всіх бібліотеках району. Це наша свята традиція. Нашу бібліотеку відвідують близько півтори тисячі читачів. Це люди різних професій, великий загін становлять школярі та вчителі.

Ми по телефону зв’язалися з однією з них – вчителькою історії загальноосвітньої школи № 2 Тетяною Валеріївною Мартиненко і попросили її дати експрес-відгук про партнерство з бібліотекою.

–Я зі своїми учнями часто відвідую цей заклад культури, – сказала вона. – Беремо участь у зустрічах з письменниками, учасниками Другої світової війни, у заходах, приурочених до свят нашої  держави та пам’ятних дат у житті району. Школярі роблять і свій внесок в організацію таких заходів, готуючи своєрідні концерти: співають, танцюють, декламують вірші.

Усі відвідувачі бібліотеки охоче відвідують її, незалежно від того, прийшли на урочистість чи просто на зустріч з книжковими новинками. А в ці дні вони ще раз прилучаються серцем до найважливішої дати в нашій країні – Дня Незалежності. І знаменно, що ми святкуємо цей день у серпні, коли блакить неба і жовтогарячі лани зливаються в єдине велетенське знамено, що символізує волю і працю.

Валентин ЩЕГЛЕНКО.

Залиште свій коментар