Україна готується до послаблення карантинних обмежень з 11 травня

 Сьогодні Уряд ухвалив рішення про відкриття парків, салонів краси, непродовольчих магазинів, музеїв, закладів громадського харчування з роботою на виніс та ін., – повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.

Детальний список буде опублікований упродовж двох днів. У своїх рішеннях ми керуємося винятково даними та розрахунками наших профільних спеціалістів — вірусологів, епідеміологів, спеціалістів клінічних лабораторій та аналітиків академії наук України. Зараз динаміка захворюваності на коронавірус у межах, які дозволяють нам з 11 травня зняти певні обмеження. Сьогоднішнім рішенням ми дали змогу бізнесу за цей тиждень підготувати всі необхідні умови для безпечної роботи.

Проте пом’якшення карантину не означає його зняття. ВООЗ продовжила дію глобального режиму надзвичайної ситуації. У світі залишається понад 2 млн активних хворих на коронавірус. Тому частина обмежень в Україні продовжують діяти до 22 травня.

З 11 травня ми розпочинаємо застосовувати концепцію «адаптивного карантину». Якщо в якомусь регіоні або місті буде зафіксований різкий спалах, то саме там і будуть запроваджуватися обмеження відповідними рішеннями регіональних ТЕБ і НС.

Відзначу, що два останні місяці Уряд, Офіс Президента, Парламент, місцева влада, бізнес та волонтери працювали для того, щоб якнайкраще забезпечити наші лікарні та наших лікарів усім необхідним.

Хочу подякувати українцям, які дотримувалися карантину. Завдяки вам вдалось уникнути страшних наслідків пандемії.

Зараз ми на фінішній прямій, головне — не розслаблятися. Зусилля українців не мають бути даремними. Контролювати пандемію — це наше з вами спільне завдання.

З відкритих джерел

Залиште свій коментар