У селах Роздільнянського району рятувальники ліквідували пожежі сухої трави

У  селах – Петроєвдокіївка, Болгарка та Будячки рятувальники ліквідували три пожежі сухої трави, чагарників і стерні на полі

В останні дні погода в Україні та Одеській області змінилася на краще – пішли короткочасні дощі, знизилася на кілька градусів температура повітря і спека відступила. Але, це не зупиняє паліїв, які продовжують робити свою «чорну справу» – спалювати суху траву, чагарники та стерню на полях, завдаючи величезної шкоди навколишньому середовищу.

Так, 11-12 липня 2019 року через необережне поводження з вогнем невстановленими особами на території Роздільнянського району спалахнуло три пожежі сухостою та стерні на полі на загальній площі 9,5 га. По одній пожежі виникло на територіях – Новоукраїнської (4 Га), Виноградарської (4 Га) та Єгорівської сільських рад (1,5 Га)    

11 липня 2019 року о 12:12 на пункт зв’язку державної пожежно-рятувальної частини (далі ДПРЧ) № 32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що за межами с. Петроєвдокіївка на відкритій території  палає суха трава. Територія належить Новоукраїнській сільській раді.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ № 32 м. Роздільна. Понад півтори години знадобилося роздільнянським пожежним, щоб зупинити вогняну стихію та ліквідувати пожежу сухої трави і стерні на полі на загальній площі 4 га.

І, цього ж дня, о 12:30 до пожежно-рятувальної служби м. Роздільна надійшло чергове повідомлення про те, що у с. Болгарка горить суха трава. Територія належить Єгорівській сільській раді.

На  місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ № 8 м. Одеси. За годину одеські пожежні ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 1,5 га.

12 липня 2019 року, о 12:44 на пункт зв’язку ДПРЧ № 32 м. Роздільна надійшло повідомлення про те, що поблизу с. Будячки на відкритій території горить суха трава та чагарники. Територія належить Виноградарській сільській раді. На місце виклику був направлений черговий караул рятувальників ДПРЧ № 32 м. Роздільна. За годину роздільнянські пожежні разом із місцевим населенням ліквідували пожежу сухої трави та чагарників на загальній площі 4 га. Також у гасінні пожежі був задіяний трактор «МТЗ-82» для того, щоб проорати мінералізовані смуги.

Загиблих та постраждалих в усіх цих пожежах немає.

Загалом, у липні 2019 року на території Роздільнянського району сталося 14 пожеж – сухої трави, чагарників та стерні на полях на загальній площі понад 29,5 га.

Співробітники Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області вкотре закликають громадян суворо дотримуватися правил пожежної безпеки: не паліть суху траву, не кидайте недопалки та сірники в суху траву та чагарники. Не розводьте багаття, у місцях відпочинку, у лісах, лісопосадках, поблизу полів, на схилах ставків, річок, в парках, поблизу сміттєзвалищ. Не дозволяйте дітям бавитися з вогнем, постійно роз’яснюйте їм правила пожежної безпеки.

Спалювання сухої трави та чагарників категорично забороняється. Спалювання стерні та сухої рослинності підлягає кримінальній відповідальності згідно зі статтею 245 Кримінального кодексу України та карається позбавленням волі на строк від 2 до 5 років. Ті самі дії, якщо вони спричинили загибель людей, масову загибель тварин або інші важкі наслідки, – караються позбавленням волі на строк від 5 до 10 років.

У разі виявлення загорання негайно телефонуйте за номером «101»! Бережіть своє життя та оточуючих!

Сергій ШМОРГАЛ, провідний спеціаліст Роздільнянського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України в Одеській області.

Залиште свій коментар