У Роздільнянському районному відділі поліції запроваджено пілотний проєкт «Інформаційна система «Custody Records»

Сьогодні, 8 червня, на базі Роздільнянського РВП ГУНП в Одеській області відбулась презентація пілотного проєкту системи електронного обліку та відеофіксації «Custody Records». Це інноваційна система контролю за дотриманням прав людини в поліцейській діяльності, що відповідає європейським стандартам.

Система Custody Records покликана забезпечити правові гарантії затриманим особам, зменшити ризики виникнення конфліктних ситуацій, а також убезпечити поліцейських від безпідставних звинувачень у протиправних діях.

Всупереч планам ворога українське суспільство і правова система зокрема, продовжують шлях реформ. І підтвердженням тому є проєкт Custody Records, який поступово запроваджується в усіх регіонах України.

 

На заході були присутні: перший заступник начальника Одеської обласної військової адміністрації Борис Волошенков, начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області, полковник поліції Іван Жук, начальник Департаменту головної інспекції та дотримання прав людини Національної поліції України, полковник поліції Руслан Горяченко, начальник Роздільнянської районної військової адміністрації Одеської області Сергій Приходько, перший заступник голови Роздільнянської міської ради Роздільнянського району Одеської області Ольга Босюк, голова Степанівської сільської територіальної громади Роздільнянського району Одеської області Наталія Бараненко.

Як показала практика, якщо ми прагнемо позитивних змін для українського суспільства, то повинні продовжувати розпочаті реформи, навіть в умовах воєнного стану. Система Custody Records – це один з кроків впровадження європейських стандартів захисту прав людини в поліцейській діяльності. Це саме той інструмент, який дозволить нам забезпечити права не тільки затриманих та доставлених до підрозділів поліції, але й поліцейських, які виконують службові обов’язки. На сьогодні в Одеській області Роздільнянський районний відділ поліції – це перший територіальний підрозділ поліції в якому втілено проєкт. Але ми активно працюємо над тим, щоб максимально поширити нову цифрову систему в інших територіальних підрозділах поліції області, – зазначив під час свого виступу Руслан Горяченко.

В межах заходу, ідейник проєкту, Руслан Горяченко, ознайомив присутніх із принципами функціонування “Custody Records”. Так, запровадження системи передбачає кілька принципових нововведень, зокрема:

  • покращення інфраструктури підрозділу поліції;
  • безперервну відеофіксацію з моменту затримання;
  • цілодобове “розумне” відеоспостереження;
  • запровадження посади інспектора з дотримання прав людини;
  • зовнішній контроль за тим, що відбувається у відділку.

Дуже приємно відмічати той факт, що сьогодні, незважаючи на воєнний стан у країні, інтенсивно розвиваються громади області. Не виключенням є й Роздільнянщина і сьогодні ми з вами є свідками запровадження пілотного проєкту «Інформаційна система «Custody Records» на базі Роздільнянського РВП ГУНП. Це вже п’ятдесятий  такий проєкт по країні і перший в області. Найближчим часом планується відкриття ще чотирьох, – наголосив Борис Волошенков.

За ефективну співпрацю з поліцією Одещини, зміцнення її матеріальної-технічної бази та активну громадянську позицію під час збройної агресії російської федерації в умовах воєнного стану начальник Головного управління Національної поліції в Одеській області Іван Жук вручив подяки начальнику Роздільнянської районної військової адміністрації Сергію Приходьку, голові Степанівської сільської територіальної громади Наталії Бараненко та голові Роздільнянської міської територіальної громади Валерію Шовкалюку.

Наталія Вікторівна, в свою чергу, передала поважним гостям обереги – ляльки-мотанки, виготовленні руками дітей Степанівської громади.

Також присутні мали можливість переглянути кадри із інших підрозділів поліції, де вже використовується система, та ще раз переконатися у її ефективності.

Впровадження “Custody Records” стане ще одним важливим кроком до побудови правової держави, дотримання громадянами чинного законодавства та збільшення довіри населення до поліції.

Залиште свій коментар