У Роздільнянській МТГ створено 16 консультаційних пунктів з питань цивільного захисту

З метою проведення інформаційно-просвітницької роботи з питань поведінки в умовах надзвичайних ситуацій серед непрацюючого населення в Роздільнянській міській територіальній громаді створено 16 консультаційних пунктів з питань цивільного захисту.

Для їх розміщення були обрані найбільш поширені місця масового відвідування людей, а саме: управління житлово-комунального господарства, центр надання адміністративних послуг, публічна бібліотека, Палац культури, старостати. Визначені приміщення облаштовані необхідними меблями і майном. Це дає можливість громадянам у зручній і доступній формі оперативно отримувати актуальну інформацію з питань цивільного захисту, правил пожежної безпеки у побуті та громадських місцях, правил поведінки і засобах захисту в умовах надзвичайних ситуацій та воєнної загрози.

Водночас, організація роботи створених консультаційних пунктів потребує від персоналу установ і організацій отримання  специфічних знань і умінь. Тому, відповідно до потреби у функціональному навчанні категорії осіб керівного складу та фахівців, діяльність яких пов’язана з організацією та здійсненням заходів з питань цивільного захисту Одеської області на базі Пункту (навчально-консультаційного у м. Роздільній) навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області було проведено навчання осіб, відповідальних за роботу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту.

Суттєву зацікавленість у проведенні навчання виявила міська рада, для чого було видано відповідне  розпорядження міського голови, на період проведення заходу надане приміщення зали засідань міської ради, необхідна відеопроєкційна техніка. Заняття проходили під безпосереднім головуванням заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Миколи ПЕТРОВСЬКОГО.

Відповідно до затвердженої робочої навчальної програми з функціонального навчання,  фахівці отримали широке коло теоретичних знань та практичних навичок зі створення та організації роботи консультаційного пункту, ведення інформаційно-роз’яснювальної  роботи з населенням за місцем проживання щодо дій в умовах надзвичайних ситуацій та воєнних загроз. Завідувач пункту навчально-консультаційного у
м. Роздільній Сергій РЕШЕТНЯК
під час класно-групових занять висвітлив  порядок оповіщення населення, у тому числі у разі радіаційної та хімічної загрози, укриття у захисних спорудах, здійснення евакуаційних заходів тощо. Навчання пройшло в активній і діловій формі, де кожний учасник мав змогу отримати кваліфіковані консультації щодо форм і методів  роботи з населенням,

Також, фахівці удосконалили уміння і навички щодо розробки організаційно-розпорядчих, планових та звітних  документів пункту, матеріально-технічного забезпечення, обладнання інформаційно-довідкового куточку, підготовки і проведення просвітницьких заходів та залучення широкого кола активу до участі у пропаганді знань з питань безпеки життєдіяльності населення.  У проведенні функціональної підготовки взяли участь рятувальники профілактичного напрямку діяльності Роздільнянського районного  управління ГУ ДСНС України в Одеській області та проінформували присутніх про об’єкти підвищеної небезпеки району та заходи щодо запобігання  надзвичайних подій.

Завдяки чітко організованому і підготовленому заходу слухачі добре засвоїли теоретичні і практичні питання курсу і за підсумками проведеного контролю показали добрі результати. На завершення занять фахівці отримали посвідчення встановленого зразка про функціональне навчання (підвищення кваліфікації цільового призначення) у сфері цивільного захисту та комплекти наочних посібників і профілактичних матеріалів для якісного проведення подальшої інформаційно-просвітницької діяльності серед мешканців.

Сподіваємось, що завдяки активному поширенню знань з безпеки поведінки у надзвичайних ситуацій громада буде більш захищеною від можливих небезпечних подій сьогодення.

Сергій РЕШЕТНЯК, завідувач пункту (навчально-консультаційного у місті Роздільній) навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Одеської області

Залиште свій коментар