У Роздільній відкрилася персональна виставка Олени Пини-Шабінської

 

Нещодавно, з нагоди 8 Березня, у районному народному історико-краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка робіт роздільнянської майстрині Олени Пини-Шабінської, які вразили перших відвідувачів як тематикою, так і філігранною технікою виконання. Завітали на відкриття – творчі люди, зокрема, працівники Роздільнянської дитячої школи мистецтв. На жаль, сама Олена приїхати не змогла, оскільки зараз проживає в Одесі.

Проте, напередодні, наш кореспондент зустрілася з нею і поспілкувалася щодо захоплення вишивкою та творчих надбань.

Олена Пина-Шабінська – родом з нашого міста, навчалася у ЗОШ № 4 м. Роздільна. Закінчила художній клас Роздільняської ДШМ під керівництвом А.О. Осадчого. У минулому була банківським працівником. А от вишивати розпочала порівняно недавно – шість років тому, і за цей проміжок часу втілила на полотні багато чудових сюжетів та образів. Так склалася доля, що нашій землячці випала нагода бувати у Китаї. Там працює її чоловік. Культура Сходу – одна з найдавніших у світі, така загадкова для нас, прийшлася їй до смаку і знайшла відгук у роботах, в яких зустрічаються і китайські мотиви.

На запитання, з чого все почалося, відповіла просто: «Надихнули на нього вдома заняття вишивкою роботи Віктора Ковальчука, теж роздільнянця. Я побачила їх та подумала, чому б не спробувати самій. Відтоді й вишиваю.  Перевагу надаю наборам для вишивки фірми «Dimensions». Терміни виконання залежать від часу. Як правило, недовго. Але от свою останню роботу «Садовий ангел» вишивала більше року».

Майстриня володіє різними техніками вишивки, в тому числі і бісером, та перевагу надає лічильному хрестику, що є досить складним видом.

На виставці представлені далеко не всі роботи, та, як розповіла директор музею В.М. Шняга, О. Пина-Шабінська не вперше відгукується на пропозиції взяти участь у різних експозиціях. Жителі нашого міста та гості вже мали нагоду ознайомитися з її творчістю під час спільних експозицій з іншими талановитими умілицями Роздільнянщини. Також Олена надала чимало робіт для виставки, яка свого часу була оформлена під час відзначення одного з святкових заходів у РПК для людей з обмеженими можливостями району.

На цій виставці, яка триватиме до 17 березня, зібрано одні з її кращих творчих здобутків, сповнені красою, витонченостістю та любов᾽ю до прекрасного.

Наталія БРОВАРСЬКА.

Залиште свій коментар